کشف گنجیه ای در فاروق مرو دشت

 

 

جناب نقدی وند, [03.12.16 21:29] [Forwarded from نـــَــوا ـے خـــِــرَد] [ Video file ] درپی تكذيب ميراث فرهنگى وحكومت نظامى سپاه در #فاروق اسنادكشف اين گنج بزرگ توسط يك ايرانى باشرف منتشرشد دليل مخفى كردن اين گنج ب تاراج بردنش توسط سپاه وتمام❌ telegram.me/joinchat/DXPT8j-AjUdgXra330mLCw Rasool khademi, [03.12.16 22:16]

Rasool khademi, [03.12.16 22:16]

http://www.khabar-24.com/news/1347872/ادعای+کشف+آثار+تاریخی+در+فاروق+مرودشت+فارس+صحت+ندارد

Rasool khademi, [03.12.16 22:19] جناب نقدی وند سلام شب بخیر این لینکهای بالا را ببینید?? Rasool khademi, [03.12.16 22:42] [ Photo ] جناب نقدی وند, [04.12.16 03:12] سلام شب بخیر جناب خادمی از این واقعه هیچ اطلاعی ندارم وممنون از اطلاعات شما. اما متاسفانه حدودآ در سالهای ۶٩تا٧٢شهری زیر زمینی در حومه ایلام کشف شد باتمدنی کهن که سرنوشت خوبی پیدا نکرد واونهم شایئه شد که دست اوامل آقای رفسنجانی افتاد پس در این شرایط حساس که هردم از این باغ؟میرسد دیگه به راحتی نه میشه چیزی رو قبول کرد یا قبول نکرد. وقتی به یک باره چندین تن شمش آهن در مرزها پیدا میشه وقتی امثال بابک خانها در کشور وجود دارن پس هرچیزی ممکنه ونمیشه به راحتی چیزی رو تکذیب کرد.طلاهای ترکیه رو فراموش نکنیم.

 
 
کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و تصاویر منتشر شده مربوط به مصر و ترکیه می باشند!
 
 
 
 
 
متن شایعه
 
” آقایون نیستید ببینید فاروق(استان فارس شهرستان مرودشت شهر فاروق) چه خبره بزرگترین گنج ایران دیروز اینجا پیدا شد انگار یه تخت جمشید دیگه هست ولی با این تفاوت که زیر زمین ساختنش … اینجا الان حکومت نظامیه و اصلا نمیذارن کسی نزدیک بشه که کسی بخواد عکس یا فیلمی بگیره …از تهرون و بقیه شهرها شاید نزدیک به صد تا ماشین اطلاعات با نیروهای ویژه اومدن اینجا … نمونه این شهر مخفی شده هیچ جای دنیا نیست …معبدی به اندازه یه زمین فوتبال زیر زمین کاملا بکر و دست نخورده با مجسمه هایی به طول 3 الی 5 متر عمدتا از طلا که تعجب همگان رو برانگیخته خوبیش اینه که تا الان هیچ تخریبی در اون صورت نگرفته و همه چی سر جای خودشه …همه جای دنیا آثار باستانی که زیر زمین مخفی باشن به مرور بر اتر فرسایش از بین میرن و اندک شواهدی فقط ازشون معلومه ولی اینجا در کمال ناباوری همه اشیاء سالم مونده البته مکان هم کاملا سرپوشیده هست و حتی حوض آبی که داخلش هست هنوز پر از آبه و این خیلی بینظیره نسبت به گفته های کارشناسان اینجا قدمت این مکان سترگ به 7 هزار سال پیش برمیگرده که در نوع خودش کاملا استثنایی هست مختصات و مشخصات داخل رو  از دوست برادرم که خودش به عنوان کارشناس بومی منطقه وارد دهلیز و معبد زیر زمین شده متوجه شدم … حتما سعی میکنم به هر طریقی که شده عکسی از این مکان به دست بیارم و واست بفرستم تا ببینی که چه عظمتی به مدت 7000 سال اینجا مدفون بوده و دست نخورده تا الان باقی مونده … حتما خبررسانی کنید تا همه مردم ایران مطلع بشن بلکه‌ کاری صورت بپذیره که این هویت باارزش ملی ما چند ماه بعد سر از موزه های لندن و المان و فرانسه و روسیه سر در نیاره و تو خود ایران نزد خودمون باقی بمونه … “
 
 
پاسخ شایعه
 
1. کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و هیچ گزارشی در این خصوص از منابع رسمی یا حتی غیر رسمی در دست نیست!
2. تصاویر منتشر شده در این رابطه، مربوط به یک شایعه دیگر و کشف گنجینه ای در مصر است که قبلا پاسخ داده ایم!
3. تصویر پلکان سنگی نیز متعلق به معبد باستانی “DOLICHES” در نزدیکی شهر “غازی آنتپ” در ترکیه است!
4. نویسنده مشخص نکرده اطلاعات دقیق و جزئیاتی که نیاز به بررسی و آزمایشات طولانی مدت دارند، چگونه توسط دوست برادرش که یک کارشناس محلی بوده، کشف شده است!
5. درخواست انتشار مطلب به منظور حفاظت از این گنجینه، طبق معمول یک عملیات روانی برای مخاطبان است تا این شایعه با القای حس بی اعتمادی به دستگاه های نام برده شده، انتشار گسترده تری بیابد!
 
 
 
حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/727

موضوعات مرتبط

16 دیدگاه

Top