حق مسکن «۲۰ هزار تومانی کارگران» در غوغای فیش‌های نجومی گم شد

گزارش فارس

حق مسکن «۲۰ هزار تومانی کارگران» در غوغای فیش‌های نجومی گم شد

خبرگزاری فارس: حق مسکن «۲۰ هزار تومانی کارگران» در غوغای فیش‌های نجومی گم شد

افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران که ۲ سال پیش وعده آن توسط وزیر کار داده شد، اخیراً با افشای فیش‌های نجومی میلیونی مدیران دولت به فراموشی سپرده شد.

 

اسفند ماه سال 93 بود که اعضای شورای عالی کار متشکل از کارگران، کارفرمایان و دولت مصوب کردند تا حق مسکن کارگران از مبلغ 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش، این مصوبه بعد از گذشت حدود 2 سال، هنوز اجرایی نشده و با وجود قول شرف علی ربیعی مبنی بر تصویب آن در هیأت وزیران، باز هم تاکنون اجرا نشده است.

با افشای فیش‌های نجومی برخی مدیران دولتی که به گفته بسیاری از کارشناسان و نمایندگان کارگری نوعی تاراج بیت‌المال است، موضوع افزایش حق مسکن ناچیز 20 هزار تومانی به فراموشی سپرده شده است.

در حالی که این مبلغ نه تنها هیچ تأثیری در روند زندگی کارگران ندارد، بلکه عقب‌ماندگی‌های بسیاری در سال‌های گذشته به وجود آمده که جبران آن نیازمند عزم و اراده مدیران دلسوز است.

اما با وجود مدیرانی که با تاراج بیت‌المال و دریافت حقوق‌های نجومی، درد جامعه کارگری را درک نمی‌کنند، امیدی به جبران عقب‌ماندگی‌های قشر زحمتکش جامعه باقی نمی‌ماند.

در پیگیری‌های خبرنگار فارس از نمایندگان کارگری مشخص شد که وعده وزارت کار با جملاتی همانند (انشاالله) تغییر جهت پیدا کرده و تصویب آن را به آینده و خواست خداوند موکول کرده‌اند.

معلوم نیست در آشفته بازار حقوق‌های نجومی چطور برای تصویب یک بند مزدی کارگران، سال‌ها باید منتظر امداد غیبی و خواست خداوند ماند.

هم‌اکنون در جامعه کارگری نوعی بی‌اعتمادی و عدم اطمینان به تصمیمات و وعده‌های دولت درباره مشکلات اقتصادی به وجود آمده و در صورت عدم برطرف کردن آن، موج جدیدی از این بی‌اعتمادی و نارضایتی در جامعه به وجود خواهد آمد.

در حالی که مبلغ 20 هزار تومان هیچ دردی از جامعه کارگری دوا نمی‌کند، اما عمل به وعده در دولت فعلی می‌توانست نوعی امید و آرامش خاطر در کارگران ایجاد کند که حداقل مدیران دولت به فکرشان هستند.

منبع : فارس

Top