در جمع مردم خوزستان رئیسی: اگر نمی‌توانید چرا باز به صحنه آمده‌اید؟/ چطور حقوق‌های نجومی می‌شود اما افزایش یارانه برای محرومان نمی‌شود؟

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: خوزستان داری ثروت‌های عظیم مادی و نعمت‌های وسیع خدادادی است اما وضعیت کنونی شایسته مردم خوزستان نیست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که از ظهر امروز (دوشنبه 18 اردیبهشت) و در ادامه سفرهای انتخاباتی خود به خوزستان سفر کرده است در مصلای اهواز و در جمع مردم این شهر با تقدیر از استقبال باشکوه مردم خوزستان، اظهار داشت: خوزستان مردان و زنان سلحشوری دارد که در دوران دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن بیفتد.

وی با بیان اینکه، خوزستان دارای ثروت‌های عظیم مادی و نعمت‌های وسیع خدادادی است اما وضعیت کنونی این استان که می‌توان این استان را به‌دلایل ذخایر ثروتمندترین نقطه ایران دانست، شایسته مردم خوزستان نیست، تصریح کرد: در خوزستان منابع عظیم زیرزمینی و منابع سرشار آب و زمینه‌های توسعه کار و کشاورزی را داریم؛ صنایع استراتژیک و دسترسی این استان به آب‌های خلیج فارس شرایط خوزستان را خاص کرده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خوزستان را قطب کشاورزی، صنایع و یکی از قطب‌های اقتصادی کشور دانست و تأکید کرد: سؤال این است “آیا خوزستان با چنین ظرفیت و منابعی باید چنین شرایطی داشته باشد؛ آیا نفت با فقر سازگاری دارد؟ آیا شرایط آب‌و‌هوایی در خوزستان با وضع ریزگردهایی که زندگی مردم را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده است و آیا ادامه این وضعیت شایسته مردم خوزستان است؟”.

رئیسی بیکاری، مسکن و نظام اداری کم‌کار را  از مشکلات عمده مردم ایران دانست و افزود: سؤال ما از دولت فعلی این است که “چه پاسخی برای وعده‌های انتخاباتی خود بعد از گذشت 4 سال دارد؟ و طرح مباحث فرعی به‌جای پاسخ مسائل اصلی چه‌دلیلی دارد؟ چرا وضعیت قفل‌های زیادی به زندگی، معیشت، اشتغال و مسکن مردم زده شده است؟”، دولت به‌جای پاسخ به این سؤال‌ها، امروز در سخنرانی خود رقیب‌هراسی می‌کند.

وی افزود: نگویید ما نباشیم این‌طور و آن‌طور می‌شود، بگویید “چرا کارگاه‌ها تعطیل شده است، چرا پدر و پسرها در دولت شما بیکار شده و خجلت‌زده هستند؟” چرا وضعیت مسکن را به اینجا رسانده‌اید و چرا وضعیت معیشت مردم را این‌گونه کرده‌اید؟”.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: حرف مردم ما این است که دیگر ریزگردها و بیکاری قابل قبول نیست؛ مردم دیگر کم‌کاری شما را تحمل نخواهند کرد؛ ما معتقدیم شرایط فعلی برای از بین رفتن بیکاری و فقر باید تغییر کند.

رئیسی افزود: حتماً آمار بیکاری عدد 6 میلیون است و اگر دولت بخواهد با روش فعلی برای همین بیکاران زمینه شغل را ایجاد کند، حداقل 10 سال طول می‌کشد اما ما اطمینان داریم سالانه یک میلیون شغل می‌توانیم ایجاد کنیم.

وی با انتقاد از عملکرد دولت اضافه کرد: اگر نمی‌توانید مشکل کشور و مردم را رفع کنید برای چه در صحنه مانده‌اید؟ به ما می‌گوید “می‌خواهند مملکت را به عقب برگردانند”؛ ما حرف برای گفتن داریم و حرف ما این است که مردم از این وضعیت ناراضی هستند و می‌خواهند برای رفع مشکلات کشور در مدیریت اجرایی تحول ایجاد کنند؛ آقایان، چرا رقیب هراسی می‌کنید؟ پاسخگوی عملکردتان باشید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: چرا وقتی می‌گوییم کار نمی‌کنید و چرا مدیریت شما مشکل دارد؛ همواره می‌گویند دولت قبل، دولت قبل، بنده باز هم می‌گوییم بیایید در یک مناظره با رئیس دولت قبل درباره عملکردتان مناظره کنید تا همه چیز برای مردم روشن شود.

رئیسی افزود: ما می‌گوییم می‌خواهیم یارانه‌ها برای دهک‌های پایین را سه برابر کنیم، می‌گویند نمی‌شود، خوب، چطور حقوق‌های نجومی می‌شود، اما افزایش یارانه 45 هزار تومانی برای محرومان نمی‌شود.

وی با اعلام اینکه تنها در فضای مجازی می‌توان 400 هزار شغل ایجاد کرد، اظهار داشت: در اقتصاد دریا می‌توان با یک برنامه‌ریزی دقیق همانند اروپا درآمدزایی کنیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مردم هوشیار هستند، چرا برای رقیب‌هراسی حرف‌های دشمن‌شادکن می‌‌زنید؟ چرا طفره می‌روید و نمی‌گویید عملکردتان در 4ساله چه بوده که باز هم به صحنه آمده‌اید؟

رئیسی با بیان اینکه کارون باید زنده بماند، گفت: ما می‌گوییم امکانات کشور باید به کار گرفته شود، تمام آنچه من می‌گویم حاصل برنامه‌ریزی کارشناسی است، اما آقایان مدام می‌گویند “نمی‌شود، چطور می‌خواهید انجام دهید؟”.

وی با بیان اینکه ایران کشوری ثروتمند است، اما نیازمند مدیریتی انقلابی، جهادی و مردمی است، ادامه داد: ما برای رفع مشکلات برنامه داریم و می‌گوییم که می‌توانیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان خطاب به رئیس دولت فعلی، گفت: دولت محترم، رقیب‌هراسی نکنید، پاسخگوی مردم باشید. ما کلید باز شدن قفل مشکلات کشور را مردم می‌دانیم.

Top