پاداش865میلیون تومانی جهانگیری وهیئت مدیره و دوشغله بودن عالیجناب اسحاق جهانگیری

منبع خبر روزنامه کیهان- کانال تلگرامی کیهان تاریخ انتشار14-4-95

کیهان, [04.07.16 00:23]
?
#خبر اقتصادی
پاداش 865 میلیون تومانی جهانگیری و هیئت مدیره سیمان تهران + اسناد

در پی انتشار خبری با عنوان «سهم معاون اولی رئیس جمهور از پاداش ۸۶۵ میلیونی سیمان تهران!» روابط عمومی کارخانه سیمان تهران اقدام به ارسال جوابیه نمود…

احتراماً به دنبال درج مطلبی تحت عنوان «سهم معاون اول از پاداش سیمان تهران» روابط عمومی شرکت این اقدام را بزرگ‌نمایی رسانه‌ای برای جذب مخاطب اعلام کرده و توضیحات ذیل را برای تنویر افکار عمومی ارائه می‌نماید:

 شرکت سیمان تهران به عنوان یک شرکت بورسی بصورت شفاف، طبق قانون تجارت و ضوابط سازمان بورس اوراق بهادار مجامع سالیانه خود را برگزار نموده و کلیه درآمدها، هزینه‌ها و پرداخت‌های آن به تصویب مجامع عمومی خود رسیده است و صورتهای مالی مذکور جهت اطلاع عموم بلافاصله در سیستم کدال بورس اوراق بهادار منتشر می‌گردد.

 پاداش مصوب مجمع عمومی سهامداران طی سال‌های 1389-92، براساس مستندات مالی موجود که در سایت کدال بورس اوراق بهادار موجود می‌باشد و بسیار کمتر از مبلغ پیش‌بینی شده در قانون تجارت می‌باشد…

موارد مندرج در جریده کیهان در خصوص عضویت دکتر جهانگیری در هیئت مدیره این شرکت تا سال 1393 کذب محض می‌باشد.

کیهان:
…در خبر منتشره، اعلام شده بود که اسحاق جهانگیری، از سال 89 تا 93 عضو هیئت مدیره بوده و در این مدت 865 میلیون تومان پاداش به هیئت مدیره پرداخت شده است…هرچند در همین جوابیه، از بیم آگاهی مردم از جزئیات، هیچ اشاره‌ای به سهم دریافتی جناب جهانگیری نشده است!

در بند سوم جوابیه ادعا شده، آقای جهانگیری در تیرماه سال 92 از عضویت در هیئت مدیره‌ استعفا داده است! این ادعا با توجه به اسناد موجود و سایت رسمی‌، کذب محض است و معلوم نیست جوابیه‌نویسان، چطور بی‌توجه به سندی چنین آشکار و روشن، مرتکب چنین خطایی شده‌اند‌!

 سیمان تهران در حالی مدعی شده اسحاق جهانگیری از تیرماه سال 1392 از هیئت مدیره استعفا داده که  بر اساس گزارش رسمی این شرکت، مجمع عمومي عادی ساليانه صاحبان سهام روز دوشنبه مورخ 23/4/1393 به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار شده است! (سند شماره یک)
⬇️⬇️  

 تنها در آن تاریخ بوده که جهانگیری از عضویت در هیئت مدیره کنار کشیده است! این یعنی وی در حالیکه به مدت یک سال معاون اول رئیس‌جمهور بوده، همزمان و برخلاف قانون، به عنوان رئیس در هیئت مدیره شرکت سیمان تهران حضور داشته  و از مزایای آن‌، از جمله پاداش نجومی استفاده کرده است! (سند شماره دو)
⬇️⬇️  

کانال رسمی روزنامه کیهان در تلگرام

برچسب ها :

موضوعات مرتبط

Top