آقای رئیش جمهوربنظر شما این حرفها را عامه مردم متوجه می شوند یا نه؟مواضع را صریح اعلام کنید

تفنگ و پول و قدرت در دست چه کسانی است؟ آقای رئیس جمهور کمی واضح صحبت کنید ما که سر در نیاوردیم شما چی میگید؟صیانت تفنگداران ایران را زیر سوال نبرید؟قدرت نظامی ما اگر نبود الان عین عراق  افغانستان و یمن و ……………………. له شده بودیم؟پول دست چه کسانی است ؟مگر پول برای اونائی که جانانه رفتند و جنگیدند ودم نزدند و آبروو حیثت و صیانت مملکت را حفظ کردند ارزش داشت، که الان بدست انها افتاده باشد و ما بخواهیم از انها بگیریم تا فساد ایجاد نکنند ؟؟؟؟جناب اقای رئیش جمهوربنظر شما این حرفها را عامه مردم متوجه می شوند یا نه؟ اگر متوج نشوند  خوب دیگه حرفی نیست ، اگر متوجه بشوند دامنه تغییر از طریق تفسیر باز است تا گفته شود منظور چیز دیگری بوده!

حسن روحانی رئیس جمهور ایران خواستار خصوصی سازی “واقعی” شده و گفته “باید در کشور رقابت واقعی ایجاد کنیم و اسم بنگاهمان را عوض نکنیم، اقتصاد دست دولت غیر مسلح و دولت مسلح باشد فایده ندارد.”

آقای روحانی روز سه شنبه سوم شهریور (۲۵ اوت) در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان همدان سخنرانی کرده است.

به نظر می رسد اشاره آقای روحانی به “دولت غیرمسلح و دولت مسلح” در بحث خصوصی سازی، وارد شدن دستگاه های دولتی و نظامی در خرید سهام شرکت ها و موسسات دولتی است که مطابق قانون اساسی اجازه واگذاری آنها به بخش خصوصی وجود داشته است. او آذر ماه گذشته در “همایش مبارزه با فساد” از جمع شدن “تفنگ، پول، قدرت و رسانه در دست یک نهاد” انتقاد کرده و گفته بود در چنین وضعی “ابوذر و سلمان هم باشد، فاسد می‌شود.”

آقای روحانی در اظهارت امرورش درباره ضرورت همکاری تجاری و اقتصادی ایران با جهان گفته “باید باید از لحاظ سرمایه و تکنولوژی به دنیا وصل شویم… هر چه اتصال ما از لحاظ اقتصادی با دنیا بیشتر شود، هم انزوای کشور امکان ناپذیر خواهد شد و هم تحریم کشور بسیار سخت می شود، ما امروز این رسالت را بر دوش داریم.”

آقای رئیس جمهور ایران گفته “اگر ایران، صادرکننده فقط نفت و پتروشیمی و مواد خام معدنی نباشد بلکه صدها شرکت و کشور به ایران وابسته شود و دو ماشین سازی دنیا به قطعه ای که در ایران ساخته می شود متصل شود، تحریم بسیار سخت خواهد شد؛ اگر نفت خام بفروشید و آنچه را نیاز دارید با دلار نفتی بخرید فوری شما را تحریم می کنند.”

آقای روحانی بدون اشاره به اسم محمود احمدی نژاد، به درآمدهای نفتی ایران در دوره ریاست جمهوری او اشاره کرده و گفته “ما نفت ۱۴۰ دلاری را می فروختیم و ۷۳۰ میلیارد دلار درآمد را به واردات تبدیل کردیم؛ آنها [کشورهای غربی] دیدند به راحتی می توانند ما را تحریم کنند و کردند؛ نمی گویم به طور خواسته، اما ناخواسته به دنیا علامت تحریم دادیم. به دنیا گفتیم می توانید به ما فشار وارد کنید.”

موضوعات مرتبط

Top