پنجاه نفر از خبرگان رهبری با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای، “ابراهیم رئیسی” را برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری اصلح دانستند

1396/1/2 |
10:44 |
  انصراف رییسی و سردرگمی انتخاباتی اصولگرایان

سایتهای منسوب به تولیت آستان قدس امروز از گردآوری امضا در میان نمایندکان خبرگان برای حمایت از کاندیداتوری ابراهیم رییسی خبر دادند

 
?طبق خبری که سایتهای هوادار رییسی منتشر کرده اند 50 نفر از اعضای مجلس خبرگان در نامه‌ای به رهبری از کاندیداتوری رئیسی حمایت کردند ✔️ حدود پنجاه نفر از مجلس اعضای خبرگان رهبری با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب “ابراهیم رئیسی” را برای نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری اصلح دانستند و از رهبری خواستند تا شرایط را برای حضور او فراهم کنند. آنان با ادعای عملکرد “مثبت یکساله آیت‌الله رئیسی” در سمت تولیت آستان قدس رضوی و “سوابق درخشان” او و نیز “نیاز امروز کشور به یک رئیس جمهور شجاع و انقلابی در مقطع حساس کنونی”، او را در بین نامزدهای مطرح اصلح دانستند. ? گفتنی است، هنوز منابع نزدیک به رئیسی که این خبر را منتشر کرده‌اند، مشخص نکردند که این ۵۰ عضو مجلس خبرگان رهبری چه کسانی هستند.
 
تحلیل
خبری در رسانه های مجازی منتشر شد که حاکی است 50 نفر از اعضای مجلس خبرگان رهبری طی نامه ای خواستار حضور ابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 شده اند.
طبیعتا اعضای این شورا حسب این که همگی از رجال سیاسی و مورد وثوق نظام ورهبری هستند و حق دارند در مورد مسائل سیاسی کشور اظهار نظر کنند از این بابت حرجی بر اقدام آنها متصور نیست.
اما یک نکته مهم در این میان وجود دارد و ان هم کارکرد چنین دعوت هایی است.
مجلس خبرگان  رهبری وظیفه کشف و نظارت بر عملکرد رهبری را دارد و از این سوی نهادی کاملا استراتژیک و فراجناحی باید باشد. حال اگر دعوت آنها منجر به پذیرش از سوی آقای رییسی شود از دو حال خارج نیست.
یا رییسی رای می اورد و یا نمی آورد.
اگر رای آورد این میشود بهانه ای برای بدخواهان نظام . چرا که بهر حال دوران ریاست جمهوری رییسی نیز سرشار از افت و خیزهای بدیهی و سیاسی امورات جاری کشور خواهد بود. و از این سوی نقاط منفی کارنامه دولت ایشان به حساب نهاد فوق مهم نظام نوشته خواهد شد. مساله ای که در دوران احمدی نژاد تجربه شد.
حالت دوم این است که رییسی رای نخواهد آورد. دراین صورتدر افکار عمومی چنین شایع خواهد شد که توان و ظرفیت مجلس خبرگان رهبری در اقناع جامعه بسیار ضعیف است و آنان توان بسیج حداقل نصف این خلق الله را ندارند.
هرچند هنوز منابع رسمی خبرگان رهبری این مساله را تایید نکرده اند اما به نظر می رسد ، ضروری است این مجلس معزز فورا نسبت به این خبر واکنش انقلابی از خود ابراز نماید.
 

موضوعات مرتبط

Top