ریاض هدف موشک بالستیک یمن قرار گرفت/ پایتخت عربستان در تیررس ارتش یمن+تحلیل خبر

کانال خبری مجله” ما وشما”, [07.02.17 12:48]
پس از 23 ماه تجاوز عربستان به يمن سرانجام موشک‌هاي بالستيک انقلابيون يمني قلب آل‌سعود را نشانه گرفت و بدين ترتيب فصل جديدي از نبرد بين انقلابيون يمن و ائتلاف سعودي آغاز شد.
عربستان 23 ماه است که يمن را از زمين، هوا و دريا محاصره کرده و بمباران مي‌کند. تاکنون چندين بار ادعا شده ذخاير موشکي انصارالله نابود شده و در اين مدت همواره نيز وعده پيروزي داده شده است. اما در اين مدت آل‌سعود به هيچ کدام از خواسته‌هاي خود نرسيده است. آل‌سعود اکنون به دنبال راهي براي فرار از اين باتلاق است اما اين اصل را فراموش کرده که «شروع‌کننده جنگ لزوما تمام‌کننده آن نيست.» همين چند روز پيش بود که هفتمين ناوچه سعودي و دومين ناوچه مدرن اين کشور که با تجهيزات الکترونيکي محافظت مي‌شد توسط موشک «برکان 1» انصارالله منهدم شد و هراس شديدي را در اردوگاه سعودي به راه انداخت.
مسئله‌اي که باعث حيرت کارشناسان نظامي شده اين است که ارتش يمن با وجود تحريم‌هاي شديد چگونه توانايي دستيابي به اين سلاح‌ها را پيدا کرده است؟ اما عربستان هنوز از گيجي انهدام دومين ناو مدرن خود درنيامده بود که ضربه سخت‌تري نوش جان کرد. اين بار اين ضربه کاخ‌هاي سعودي را به لرزه درآورده و باعث شادي در بين انقلابيون يمني شده است. حمله‌اي که بلافاصله پس از آن نيروي موشکي ارتش يمن در بيانيه‌اي اعلام کرد: «اولين پرتاب موشک بالستيک به رياض موفقيت‌آميز بود.»
به گزارش فارس،خبرگزاري يمن (سبأ) به نقل از نيروي موشکي ارتش و کميته‌هاي مردمي اعلام کرده که يکشنبه شب يک فروند «موشک بالستيک دوربُرد» به هدفي نظامي در پايتخت عربستان شليک شده و با موفقيت به آن اصابت کرده است. اين شليک آزمايشي بوده است. (براي اثبات توانمندي ارتش يمن براي هدف گرفتن پايتخت عربستان سعودي) همزمان با انتشار بيانيه ارتش يمن، شاهدان عيني در رياض نيز از انفجاري بزرگ در شهر خبر داده‌اند. همچنين برخي ديگر نيز گفته‌اند «صداي انفجاري مهيبي» را شنيده‌اند. گفته مي‌شود، اين موشک به پايگاه منطقه «المزاحميه» در غرب رياض (در 40 کيلومتري پايتخت عربستان) اصابت کرده است. در همين حال، شهروندان عربستان در توييتر، از وقوع «انفجار بزرگي در پايگاه نظامي منطقه المزاحميه» رياض سخن گفته‌اند. پيشتر که نيروي موشکي يمن پايگاهي نظامي در جده در غرب عربستان را هدف گرفته بود، عربستان براي تحت الشعاع قرار دادن توانمندي يمني‌ها مدعي شده بود که آنها مکه را هدف قرار گرفته بودند اما اکنون روشن نيست براي توجيه اين موشک که به پايتخت اصابت کرده است، چه توجيهي به افکار عمومي خود تحويل خواهند داد. رياض در توجيه افتضاح نابودي ناوچه مدرن خود نيز از اساس، شليک اين موشک را منکر شده بود!
کشورهاي حامي ائتلاف هدف بعدي
پس از اصابت موفقيت‌آميز اين موشک بالستيک به پايگاه «المزاحميه» در رياض عربستان، سخنگوي ارتش يمن گفت «کشورهاي شرکت‌کننده در ائتلاف متجاوز به يمن، اهداف بعدي موشک‌هاي ارتش يمن خواهند بود.» سرتيپ «عزيز راشد»، جانشين سخنگوي ارتش يمن، در گفت‌وگو با العالم، جزئيات آزمايش موشک يمني را که به پايگاهي در نزديکي رياض اصابت کرد، مورد تحليل قرار داد. وي در ابتدا اين اتفاق را يک «حادثه تاريخي» و اين روز را «روزي تاريخي» براي مردم يمن دانست و افزود: «اکنون رياض در تيررس موشک‌هاي ما قرار دارد و با وجود محاصره طولاني و ادعاي متجاوزان درباره نابودي قدرت موشکي يمن، اکنون يگان موشکي ارتش از گذشته هم قوي‌تر شده است. اکنون فرودگاه‌هاي نظامي در تيررس موشک‌هاي ماست و اين پاسخي به وحشيگري و تجاوز ناجوانمردانه سعودي‌هاست.» وي در مورد ميزان خسارات وارد شده به سعودي‌ها هم گفت: «جزئيات اين حمله و مشخصات موشک را بعدا به طور دقيق اعلام خواهيم کرد. اين موشک بيش از 800 کيلومتر برد دارد و قدرت تخريبي آن بسيار بيشتر از موشک برکان -1 (آتشفشان 1) است و خسارات زيادي خواهد داشت و بازتاب گسترده‌اي در پي دارد.» سرتيپ راشد در ادامه تاکيد کرد که ارتش يمن، موشک‌هاي جديدي توليد کرده که در آينده کشورهاي شرکت‌کننده در ائتلاف متجاوز سعودي را هدف قرار خواهد داد و هر دولت متجاوزي که به کشور ما تجاوز کرده، هدف قرار خواهند گرفت و در برابر هر هدف و هر بندر، هدفي را در آن کشورها مورد حمله قرار خواهيم داد.
بيانيه ارتش يمن
نيروي موشکي يمن نيز بيانيه مهمي را صادر کرده است. در اين بيانيه آمده: «در پاسخ به ادامه تجاوز عربستان و آمريکا عليه يمن و ارتکاب کشتارهاي خونين و محاصره‌هاي ظالمانه عليه ملت يمن، براي اولين بار اعلام مي‌کنيم، اقدام به شليک موفق يک فروند موشک بالستيک روي هدفي نظامي در پايتخت کرديم و به خاطر اين پيشرفت و تحول بي‌همتاي موشکي خدا را شاکريم و تاکيد مي‌کنيم، از اين پس پايتخت عربستان هدف حملات موشکي ما خواهد بود.»
جلسه اضطراري «محمد بن سلمان» با «عبدربه منصورهادي»

@avilnews
@avil_pic_speech
صفحه 1
ادامه ?

کانال خبری مجله” ما وشما”, [07.02.17 12:48]
صفحه 2 موشک بالستیک یمن
?????????
الثاقب» به نقل از «منابع آگاه» عربستاني اعلام کرد، در پي اصابت موشک به منطقه نظامي «المزاحميه» نزديک رياض، «محمد بن سلمان» جلسه‌اي فوق العاده و فوري را با «عبدربه منصور هادي» رئيس‌جمهور مستعفي و فراري يمن برگزار کرد. از جزئيات اين جلسه خبري منتشر نشده است.
تحقق يک پيش‌بيني
اکنون بايد با صراحت اعلام کرد که آل‌سعود در يمن به پايان خط رسيده است و از اين به بعد اين کشور بايد از تيررس موشک‌هاي انصارالله خود را برهاند. مقام معظم رهبري در ديدار مداحان اهل بيت عليهم‌السلام در فروردين 94 با اشاره به حمله آل‌سعود به يمن اعلام کرده بودند که سعودي‌ها بدعت بدي گذاشتند در اين منطقه و البته خطا کردند، اشتباه کردند. کاري که امروز دولت سعودي در يمن دارد انجام مي‌دهد، عيناً همان کاري است که صهيونيست‌ها در غزّه انجام دادند. اين‌ها قطعاً ضربه خواهند خورد؛ قطعاً بيني سعودي‌ها به خاک ماليده خواهد شد.
@avilnews
@avil_pic_speech

موضوعات مرتبط

Top