مدیرکل صنعت و معدن گلستان: بیکاری در جامعه تبدیل به بحران شده/ بحران آسیب‌های اجتماعی جدی شده است/چاره‌ای جز جذب سرمایه خارجی نداریم و باید بتوانیم در این حوزه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کنیم.

 

 

مدیرکل صنعت و معدن گلستان:

بیکاری در جامعه تبدیل به بحران شده/ بحران آسیب‌های اجتماعی جدی شده است

شناسه خبر: ۱۵۰۶۲۵۹ سرویس: استانها

واحد صنعتی

مدیرکل صنعت, معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی گفت: متاسفانه بیکاری در جامعه تبدیل به بحران شده و بحران آسیب‌های اجتماعی جدی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس, حسینقلی قوانلو, ظهر امروز در همایش مدیریت صنعتی در صنایع تولیدی و خدماتی در دانشگاه آزاد گنبدکاووس اظهار داشت: چاره‌ای جز جذب سرمایه خارجی نداریم و باید بتوانیم در این حوزه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جذب کنیم.

وی افزود: سرمایه‌هایی در بخش خصوصی و دست مردم در کشور داریم و باید به سمت تولید سوق دهیم که بخشی از این سوق دادن باید توسط سیاست‌گذاری صورت گیرد.

مدیرکل صنعت, معدن و تجارت گلستان یادآور شد: معتقدیم که بخش غیرمولد به بخش مولد کشور آسیب جدی وارد می‌کند و در همین راستا دولت سود سپرده گذاری را کاهش داده و می‌دانیم که امکان سپرده گذاری به سمت طلا و دلار را خواهیم داشت و ممکن است کاهش سود به مانند شمشیر دولبه عمل کند.

قوانلو تاکید کرد: اما چون شرایط آرام شد, دولت این تصمیم را گرفت و در نظر دارد تا سود را تا ۱۰ درصد کاهش دهد و ما باید در جهت سرمایه گذاری کمک کنیم.

مدیرکل صنعت, معدن و تجارت گلستان گفت: گنبدکاووس ظرفیت‌های خوبی در حوزه صنعت دارد, قرار است مکان و یا زمین شهرک صنعتی را گسترش دهیم. حرکت‌های خوبی در سطح استان انجام دادیم به نحوی که استقرار واحدهای تولیدی- صنعتی از ۱۳ درصد در شرق گلستان به ۳۳ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: پس از نزدیک به ۱۱ سال, در سال گذشته, ۱۱٫۲ صدم درصد در بخش صنعت رشد داشتیم, مردم در این مدت قدرت خرید پایینی داشتند.

مدیرکل صنعت, معدن و تجارت گلستان افزود: قدرت خرید مردم از سال ۸۶ تا ۹۲ به میزان ۳۰ درصد کاهش یافته بود و میانگین کاهش خرید مردم در روستاها ۳۵ درصد و در شهرها به ۲۸ درصد رسیده بود.

قوانلو تصریح کرد: باید از محل بهره‌وری ۳۰ درصد اشتغال ایجاد کنیم و در این حوزه بهره‌وری باید افزایش یابد و این میسر نیست مگر اینکه آموزش‌ها را افزایش داد.

مدیر کل صنعت, معدن و تجارت گلستان تاکید کرد: در برنامه ششم باید در حوزه صنعت ۸ درصد رشد داشته باشیم و برای ایجاد رقابت جهانی باید واحدهای صنعتی, به تکنولوژی مدرن, بهبود مدیریت کیفیت و استفاده از نیروهای ارزان قیمت توجه داشته باشند.

موضوعات مرتبط

Top