آیت‌الله مکارم شیرازی : ملت ایران تا ریشه گروه جنایتکار تکفیری را نکند از پاى نخواهد نشست

المرجع مکارم الشیرازی

مرجع تقلید شیعیان در بیانیه‌ای با محکوم کردن جنایت گروه تروریستی تکفیری‌ها در تهران گفت: به‌ یقین ملت ما مصمم‌تر از پیش براى مبارزه با آن‌ها وارد کار می‌شود تا ریشه این گروه جنایتکار کثیف کنده نشود از پاى نخواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی در پی جنایت اخیر گروه‌های تکفیری در به شهادت رساندن جمعی از مردم بی‌گناه با صدور بیانیه‌ای با محکوم کردن جنایت گروه تروریستی تکفیری‌ها در تهران گفت: به‌ یقین ملت ما مصمم‌تر از پیش براى مبارزه با آن‌ها وارد کار خواهد شد تا ریشه این گروه جنایتکار کثیف کنده نشود از پاى نخواهد نشست.

متن این بیانیه به به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جنایتى که دَدمنشانِ خون‌آشامِ تکفیرى در روز چهارشنبه در دو نقطه از کشور ما انجام دادند را شدیداً محکوم مى‌کنیم، نه‌ تنها ما بلکه همه دنیا آن را محکوم کردند و به بازماندگان این شهدا تسلیت عرض می‌کنیم و بهبودی حال مجروحان را از خدا مسألت داریم.

حقیقت این است که در طول تاریخ جنایت‌کاران کثیف‌تر، بى‌رحم‌تر و بى‌هدف‌تر از گروه تکفیرى‌ها و از جمله داعش سراغ نداریم.

اسلحه به دست مى‌گیرند یا جلیقه انفجارى به خود مى‌بندند افراد بى‌گناهى را مى‌کشند و خودشان هم به دَرَک واصل مى‌شوند.

آن‌ها چه هدفى را دنبال مى‌کنند؟ آیا با کشتن چند نفر یا تخریب چند ساختمان موفق مى‌شوند زمام حکومت کشورى را به دست‌گیرند؟ یا گروه عظیمى را بترسانند؟ یا انتقام خون کشته‌هاى کثیفى که در میدان جنگ داده‌اند را از بی‌گناهان و کودکان بگیرند؟ واقعاً چه هدفى را دنبال مى‌کنند؟

بهترین چیزى که درباره آن‌ها مى‌توان گفت این است که آن‌ها دیوانگانى هستند که تشنه خون بى‌گناهان‌اند و هدفى جز این ندارند.

آیا آن‌ها مى‌توانند با این حرکت مذبوحانه از یک ملت انقلابى که هشت سال در میدان یکى از سخت‌ترین جنگ‌ها درخشیده و پایمردى کرده زهرچشم بگیرند.

نهایت ساده‌لوحی است که گمان کنیم که آن‌ها بدون محرکانى دست به این کارها مى‌زنند، پشت سر آن‌ها جنایت‌کاران دیگرى هستند که پایگاه اصلى تکفیر را کعبه آمال خود قرار داده و با دادن پول و سلاح به آن‌ها براى این‌گونه جنایات آن‌ها را آماده مى‌کنند.

به‌یقین ملت ما مصمم‌تر از پیش براى مبارزه با آن‌ها وارد کار خواهد شد تا ریشه این گروه جنایتکار کثیف کنده نشود از پاى نخواهد نشست.

ما همواره در خط اول مبارزه با این تروریست‌ها بوده‌ایم و همچنان باقى خواهیم ماند، هر چند رئیس‌جمهور آمریکا براى دوشیدن گروهى از دولتمردان عرب ما را در خط اول حمایت از تروریست بداند. یقین داریم خودشان مى‌دانند که دروغ مى‌گویند ولى براى کسب آن درآمدهاى کثیف این راه را بهترین راه برگزیده‌اند که عامل اصلى را تبرئه کنند و مخالفان واقعى را متهم سازند.

همه باید بیدارباشیم، دست‌به‌دست هم دهیم و در برابر این توطئه‌ها بایستیم.

ان نصرالله قریب

موضوعات مرتبط

Top