***از انتقاد به تسنیم تا به‌میان‌آمدن پای آمدنیوز اظهارات تند و عجیب شهربانو امانی درباره واگذاری خودرو و تبلت به اعضای شورای شهر/ از انتقاد به تسنیم تا به‌میان‌آمدن پای آمدنیوز اظهارات تند و عجیب شهربانو امانی درباره واگذاری خودرو و تبلت به اعضای شورای شهر /شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالاتی درخصوص واگذاری خودروی صفر و تبلت‌های بیش از ۴میلیون تومانی به اعضای جدید شورای شهر واکنشی تند همراه با تهمت‌زنی داشت. ۲۲۲۵۸۷

 

ز انتقاد به تسنیم تا به‌میان‌آمدن پای آمدنیوز

اظهارات تند و عجیب شهربانو امانی درباره واگذاری خودرو و تبلت به اعضای شورای شهر

شناسه خبر: ۱۵۲۴۸۱۷ سرویس: اجتماعی

شهربانو امانی

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالاتی درخصوص واگذاری خودروی صفر و تبلت‌های بیش از ۴میلیون تومانی به اعضای جدید شورای شهر واکنشی تند همراه با تهمت‌زنی داشت.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم،  شهربانو امانی در حاشیه مراسم صبح امروز که در پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص موضوع واگذاری یک‌میلیاردی تبلت و خودرو به اعضای شورای شهر تهران که اخیراً نیز خبرساز شده اظهار کرد: این موارد برای اعضا نیست بلکه صرفاً ابزار کار سازمان اداری شورای شهر است. خوب، بالاخره اعضای شورا باید بر شهر تهران با این وسعت نظارت و سرکشی کنند و این موارد ابزار در اختیار آنهاست.

وی اضافه کرد: خواهش می‌کنم رسانه‌ها تعهد استقلال داشته باشند و با عدل و انصاف اطلاع‌رسانی کنند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤال تسنیم در خصوص اینکه آیا او نیز همچون یکی دیگر از اعضای شورا این خودرو و تبلت را قبول نمی‌کند یا خیر، گفت: من چند روز پیش از راننده‌ای که با ما در شورا همکاری می‌کند از وضعیت خودروی در اختیار پرسیدم که او در پاسخ به من گفت که «این خودرو کار می‌کند و مشکلی ندارد» ولی من شخصاً نمی‌دانم که دو سال بعد برای این خودرو چه اتفاقی می‌افتد و یا مستهلک می‌شود و مخارج پیدا خواهد کرد یا خیر، ولی تا زمانی که این ماشین مستهلک نشده باشد از همان ماشین قبلی استفاده می‌کنم ولی اگر روزی هزینه استهلاک آن بالا رود طبیعتاً انتظار خواهم داشت که این خودرو را تعویض کنند.

امانی در ادامه با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها نسبت به حساس شدن در خصوص موضوع واگذاری خودروها و تبلت‌ها به اعضای شورای شهر گفت: متأسفانه در این مملکت زمانی جوّی رخ می‌دهد و جوگرفته می‌شویم و اتفاقاتی می‌افتد و ای‌کاش شما رسانه‌ها نه‌فقط امروز بلکه همیشه در صحنه باشید.

وی در پاسخ به سؤال تسنیم درباره اینکه چه لزومی داشت تبلتی با قیمت بالاتر از ۴ میلیون تومان برای هر یک از اعضای شورای شهر خریداری شود، گفت: آقای تسنیم، من قیمت تبلت‌ها را نمی‌دانم ولی چرا وقتی که برخی اعضای شورا به‌جای یک ماشین چند خودرو در اختیار داشتند و آن را در اختیار خانواده‌هایشان گذاشتند، شماهایی که ولایی هستید حساس نشدید؟

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤال تسنیم در خصوص معرفی این افراد که چندین خودرو گرفته‌اند، گفت: من نمی‌دانم شما که این‌قدر ناظر بر امور هستید بگویید.

امانی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه “آیا اعضای شورای چهارم شهر تهران چند ماشین داشتند که در اختیار خانواده‌شان بوده؟ و شما چرا آنها را معرفی نمی‌کنید؟”، افزود: من نمی‌خواهم در این مورد این بحث را ادامه بدهم.

وی با اشاره به چاپ ۳ جلد کتاب گزارش عملکرد شهردار سابق تهران مدعی شد هزینه این کار ۲۸ میلیارد تومان شده است و خطاب به خبرنگار تسنیم گفت: شما چرا در مورد این هزینه و گزارش عملکرد ۱۲ساله آقای شهردار نظارت نکردید؟

عضو شورای شهر تهران گفت: به هر حال ۴ سال قبل نیز اعضای شورای شهر تبلت‌هایی را در اختیار داشتند که با آن کار می‌کردند ولی اگر مردم درخواست داشته باشند که من این تبلت را نگیرم نمی‌گیرم.

امانی با اشاره به تعویض ناوگان پلیس و ورود خودروهای بنز به این ناوگان در دهه اخیر نیز گفت: یک زمانی پلیس خارج از قانون الگانس‌ها را برای نوسازی ناوگان نیروی انتظامی وارد کرد و ما همه معتقدیم در همه جا باید تلاش کنیم و شما چشم و گوش ما باشید، چه تسنیم و چه فارس.

وی در پاسخ به سؤال دیگر تسنیم در خصوص اینکه “آیا شما و اعضای دیگر اصلاح‌طلب شورا نسبت به خواست برخی از اصلاح‌طلبان پرسابقه که خواستار پس دادن خودروها و تبلت‌ها بودند، از گرفتن این خودرو و تبلت امتناع خواهید کرد یا خیر؟”، گفت: این خودرو اصلاً به من تحویل داده نشده است.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از رسانه‌ای شدن موضوع واگذاری خودروها و تبلت‌ها به اعضای شورای پنجم گفت: ما نباید نظارت جناحی داشته باشیم. به هر حال مردم باید بدانند که در حال حاضر ۱۴۰ پست مصوب در شورای شهر وجود دارد ولی شورای شهر ۴۵۰ نیرو دارد و شهرداری تهران نیز بیش از ۶۵ هزار نیرو در اختیار دارد.

امانی در پاسخ به این سؤال که ایا شورای شهر قصد تعدیل این نیروها را دارد یا خیر، گفت: ما باید در یک فرایند نسبت به این موضوع تصمیم‌گیری کنیم.

وی با دلخوری از انتشار اسناد مربوط به خرید خودروها و تبلت برای اعضای شورای شهر مدعی شد: “وقتی می‌خواهند سندی رو کنند لازم نیست این اسناد را بفرستند به مرکز یک استان و آن را برای آمدنیوز بفرستند که همه می‌دانیم کیست”.

عضو شورای شهر تهران در پایان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم که “چطور در حالی که این اسناد از سوی اصلاح‌طلبان منتشر شده آن را مرتبط با آمدنیوز می‌دانید؟”، تصریح کرد: ما حاضریم به دادگاه برویم تا ببینیم حق با کیست؟

خبرگزاری تسنیم، صحت ادعاهای مطرح‌شده از سوی این عضو شورای شهر و همچنین تهمت‌های مطروحه را پیگیری خواهد کرد.

موضوعات مرتبط

Top