سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در گفتگوی اختصاصی با تسنیم: همکاری نظامی بدون قیدوشرط ایران را می‌پذیریم/روسیه نگران حضور داعش است به کمک افغانستان بیاید

دولت وزیری

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با اشاره به تحولات اخیر در این کشور و نگرانی کشورهای همسایه در رابطه با رشد تروریسم در افغانستان اظهار داشت که کابل نیازمند کمک سایر کشورها برای تقویت نیروهای نظامی خود است اما به حضور نظامی هیچ کشوری نیاز ندارد.

«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کابل اظهار داشت: افغانستان کمک نظامی هر کشوری که قصد دارد برای مبارزه علیه تروریسم کابل را یاری کند، می‌پذیرد.

وزیری در ادامه افزود: افغانستان از کشورهایی که خواهان همکاری نظامی برای مبارزه با تروریسم در افغانستان هستند، می‌خواهد که ارتش این کشور را از لحاظ امکانات و آموزش نظامی یاری کنند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اظهار داشت: افغانستان از نیروی کافی برای مبارزه با تروریسم برخوردار است و این نیرو نیاز به امکانات و آموزش بیشتر دارد.

وزیری خاطرنشان ساخت: کابل برای مبارزه با تروریسم همکاری نظامی بدون قید و شرط هیچ کشوری از جمله ایران را رد نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در ارتباط با نگرانی روسیه از آغاز فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان تصریح کرد: روسیه می‌تواند برای مبارزه با تروریسم در افغانستان نیروهای نظامی این کشور را از لحاظ امکانات و تجهیزات تجهیز و تأمین مالی کند.

وی تأکید کرد: افغانستان نیازی به نیروی خارجی در میدان‌های جنگ ندارد و کشورهایی که از رشد تروریسم در افغانستان نگران هستند، می‌توانند با آموزش و در اختیار گذاشتن امکانات نیروهای افغان را تقویت کنند. روسیه نیز اگر نگران رشد تروریسم در افغانستان است، می‌تواند نظامیان افغان را برای مبارزه با این موضوع تقویت کند. دو نوع هواپیمای ارتش افغانستان روسی هستند و روسیه می‌تواند برای تهیه لوازم یدکی، خدمات فنی و تعمیرات این هواپیماها ارتش افغانستان را یاری کند.

وزیری در ارتباط با افزایش تلفات غیرنظامیان افغانستانی آن هم در شرایطی که ترامپ محدودیت حملات هوایی نیروهای نظامی این کشور در افغانستان را برداشته است، اظهار داشت: نیروهای هوایی در هماهنگی کامل با نیروهای دفاعی افغانستان عمل می‌کنند، بدون شک تمام نیروهایی که برای مبارزه با تروریسم فعالیت می‌کنند تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان به کار خواهند گرفت.

وزیری در این ارتباط که آیا مقابله طالبان علیه گروه داعش می‌تواند به‌نفع نیروهای افغان باشد یا خیر، تصریح کرد: ما خواهان تداوم هیچ جنگی نیستیم، چه طالب علیه داعش بجنگد و چه دولت افغانستان علیه طالب و داعش بجنگد، افغان‌ها زیان می‌بینند. جنگ در داخل افغانستان از سوی هر گروهی که باشد باعث ویرانی افغانستان می‌شود.

انتهای پیام/.*

برچسب ها : ,

موضوعات مرتبط

Top