افزایش ۶۱ درصدی کشته های پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۶ /An increase of 61 percent in US police deaths in 2016

 

به گزارش FBI
افزایش ۶۱ درصدی کشته های پلیس آمریکا در سال ۲۰۱۶
گروه بین الملل- پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که تعداد افسران کشته شده در حین خدمت و مأموریت ها در سال ۲۰۱۶ افزایش ۶۱ درصدی داشته است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از شبکه خبری “پرس تی‌وی”، بنابر اعلام این سازمان، در سال ۲۰۱۶ مجموعا ۱۱۸ افسر پلیس در راه انجام وظیفه جان خود را فدا کرده‌اند که در این میان ۵۲ مرگ تصادفی بوده و ۶۶ افسر نیز بر اثر درگیری‌ها در مأموریت های محوله کشته شده‌اند که ۶۲ تن از این افراد بر اثر برخورد گلوله جان باخته‌اند.

این آمار بیشترین آمار کشته شدگان افسر پلیس بعد از سال ۲۰۱۱ است. در سال ۲۰۱۱ تعداد ۷۲ افسر در درگیری‌ها کشته شده بودند.

دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای در این مورد اعلام کرد: “تمام نیروهای انتظامی در حالی بر سر خدمت حاضر می‌شوند که می‌دانند امروز ممکن است آخرین روز زندگی‌شان باشد و این در حالی است که در سال گذشته شاهد افزایش ۶۱ درصدی مرگ ماموران اجرای قانون در راه انجام وظیفه بودیم و به طور متوسط روزانه بیش از ۱۵۰ افسر در حین انجام وظیفه مورد حمله قرار می‌گیرند. این آمار شوکه کننده و غیرقابل قبول است.”

وی با اشاره به آمار منتشر شده در این گزارش افزود: “علاوه بر این ۵۷ هزار و ۱۸۰ افسر در حین خدمت مورد حمله قرار گرفته‌اند که افزایشی ۱۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ را نشان می‌دهد.”

در گزارش FBI اشاره شده است که میانگین سنی این افسران کشته شده ۴۰ سال و با میانگین ۱۳ سال خدمت در دستگاه‌های انتظامی است.

 خشونت‌های مسلحانه سومین دلیل مرگ‌های ناگهانی در آمریکا است. مرگ بر اثر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر و تصادفات خودرویی در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

آمار کشته شدن افسران پلیس در موقعیت های مختلف در سال ۲۰۱۶:

در کمین ها – ۱۷ نفر

در مقابله با آشوبها- ۱۳ نفر

شلیک از سوی افراد مشکوک- ۹نفر

عملیات دستگیری- ۹ نفر

عملیات تاکتیکی- ۶ نفر

عملیات‌ تجسس- ۵ نفر

تعقیب و گریز- ۴نفر

حملات غیر منتظره- ۳ نفر

انتهای خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

 

موضوعات مرتبط

1 دیدگاه;

  1. Jack گفته:

    Evening fakily devotioons have been some of tһе vitaⅼ parts
    of Lee annd Larry?ѕ daү. Daddy read pагt of the story of Ꭻesus comjing at
    Christmas whіch is where he learn every year during December so they might know the actual reason fοr Ꮯhristmas, to celebrate the beginnimg of Jesus.
    On the end of it, Lee requesteⅾ, ?Daddy, did Jesus get a party every year with prеsehts and a clown too?

Top