آقای نوبخت دروغ در روز روشن تا کی؟؟؟بنزین در خرداد ۹۴ گران شده شما می گویید در دولت یازدهم بنزین گران نشده؟؟Mr. Noobakht lie in the clear day until you gasoline in June of 1994 you are saying that you are not expensive in the eleventh state of gasoline ??

 

 

 

 

 

کد خبر: ۵۲۱۰۸۰۹
 
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ – ۱۹:۴۹
 
اختصاصی باشگاه خبرنگاران/

بالاخره بعد از کش‌و‌قوس‌های فراوان پای بنزین تک‌نرخی به جایگاه‌های سوخت کشور باز شد به طوری که قیمت بنزین سهمیه ۷۰۰ تومانی به نرخ ۱۰۰۰ تومان در جایگاه‌ها عرضه می‌شود.

قیمت بنزین تک نرخی رسما اعلام شد/ هر لیتر بنزین 1000 تومانبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها قیمت هر لیتر بنزین نیمه یارانه‌ای معمولی و سوپر به ترتیب ۷۰۰ و ۸۰۰ تومان و بهای هر لیتر بنزین معمولی و سوپر آزاد به ترتیب با قیمت ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ تومان در جایگاه های سوخت کشور عرضه می‌شد.
 
بر اساس این گزارش؛ از ابتدای خردادماه سال جاری سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای عمومی واریز شد.
 
اما با توجه به اینکه مردم انتظار این را داشتند که سهمیه ۶۰ لیتری آنها مطابق ماه‌های گذشته واریز شود اما با وجود عدم شارژ نشدن سهمیه سوخت، اکثر مردم با شوک فراوان مواجه شدند به طوری که این موضوع مشکلاتی برای مردم ازجمله جایگاهداران عرضه سوخت ایجاد کرد.
 
بعد از پیگیری‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران، دلیل واریز نشدن سهمیه سوخت در کارت‌ها ناشی از عدم اطلاع رسانی از سوی مسئولان بود به طوری که با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که بنزین تک‌نرخی در جلسه هیئت دولت به تصویب رسیده بود بدون اینکه به مسئولان اجرایی اطلاع رسانی شود.
 
در همین خصوص؛ عباس کاظمی معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بنزین تک‌نرخی معمولی به قیمت ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر به قیمت ۱۲۰۰ تومان در جایگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی همچنین گفت: سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی نیز سوخت نمی‌شود و تا شهریور ادامه دارد.

 
گفتنی است؛ هر لیتر گازوییل نیز به قیمت ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

*** برای مشاهده تصاویر جایگاههای سوخت پس از اعلام قیمت بنزین کلیک کنید.

 
قیمت بنزین تک‌نرخی رسما اعلام شد/ هر لیتر بنزین 1000 تومان
 

اولین نشست خبری محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت دوازدهم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخشی از نشست خبری خود در جمع خبرنگاران پارلمانی به برنامه دولت در حوزه اشتغال اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه‌ریزی کردیم برای سال آینده یک میلیون و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به راهکار دولت در این زمینه گفت: آیا قرار است به هر بیکار یک مقدار پول به عنوان وام ارزان بلاعوض بدهیم و به اصطلاح بیکارها را بدهکار هم کنیم یا اینکه شغل مولد ایجاد کنیم. کشور ما از این نوع پول پاشی و توزیع پول  تجربه دارد. اینکه به عنوان تسهیلات پول به بیکار دهد و پس از چند وقت که کار پیدا نکرد، بدهکار بانک هم شود.

نوبخت یادآور شد: به جای اینکه پول را بین افراد بیکار توزیع کنیم، این اعتبار را بین طرح‌های مهم که حدود ۱۲ برنامه تهیه شده است، توزیع می‌کنیم. در بودجه به گونه‌ای عمل کردیم که بتوانیم ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به جای توزیع پول سرمایه‌گذاری کنیم.

وی گفت: یکی از برنامه‌ها ضمن اینکه می‌تواند ۲۴۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۷ ایجاد کند می‌تواند بخش دیگری از مشکلات و مطالبات مردم را برطرف کند.

نوبخت در همین زمینه گفت: مقابله و مقاوم سازی مناطق مسکونی در مقابل زلزله از مطالبات مردم از دولت است. در زلزله‌های اخیر دیدیم هر جا منازل با اساس فنی ساخته شد، در مقابل زلزله هایی با ریشترهای بالا مقاومت کرد و هرجا دقت نشد فرو ریخت و تلفات جانی داشت.

وی به برنامه دولت در این حوزه نیز اشاره کرد و افزود: از سال ۹۷ شروع می‌کنیم طرحی را در این بخش اجرایی کنیم. بر این اساس در شهرها تمامی ساختمان‌هایی که در بافت فرسوده قرار دارند محله محله مانند یک شهرک بازسازی می‌شوند. تعداد خانه‌هایی که در این طرح ساخته می‌شود بیش از آن است که در شرایط عادی افراد در محله‌های مختلف ایجاد می‌کنند. برای فروش مابقی خانه‌ها برنامه‌ریزی کردیم با ارائه تسهیلات مناسب و وام ۹ درصدی، آنها را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. به جای اینکه این مسکن را در خارج  شهر بسازیم در داخل شهر و جایی که آب بیمارستان، کلانتری و همه امکانات وجود دارد، ایجاد کنیم.

نوبخت با اشاره به برنامه های دولت در راستای  داشتن هوای پاک، گفت: ‌برای این کار قرار است بیش از ۱۰۲۶دستگاه تاکسی،‌ مینی‌بوس و اتوبوس بر اساس جدولی برای حمل و نقل درون و برون‌شهری نوسازی شود که درنتیجه آن  ۲۵ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  برای بخش کشاورزی ۳ برنامه وجود دارد، گفت: از جمله آن پرورش ماهی در قفس و یا کشت گلخانه‌ای با توجه به کمبود آب است. همچنین می‌خواهیم تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تمام یا واحدهایی که با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند، بدهیم که از این طرح نیز شغل ایجاد می‌شود. 

نوبخت  درباره  اتمام پروژه های نیمه کاره در کشور ، گفت: حدود ۷۱ هزار پروژه ناتمام وجود دارد که۶۸هزار تای آن مربوط به پروژه استانی و ۶ هزار مربوط به پروژه ملی است که نیمه تمام مانده است. برای اتمام این پروژه‌ها حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز است که در بودجه این میزان پول وجود ندارد لذا بر اساس  مکانیزم شرکت خصوصی – عمومی، ما ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع گذاشته‌ایم تا حدود ۱۲۶ هزار میلیارد تومان منابع برای اتمام طرح‌ها از طریق شرکت‌های بخش غیردولتی استفاده شود.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه  نیاز به همکاری مجلس در همه موارد وجود دارد تا بتوانیم در کنار هم به مردم خدمت برسانیم، مردم به ما اعتماد کردند که حاضر نیستیم آبرویمان پیش مردم با کارهای نسنجیده و نادرستی که در نهایت نیز به نفع مردم نباشد، از دست دهند. ان‌شاءالله با همکاری مجلس و دولت، قانون بودجه خوبی برای سال آینده در دستور کار خواهد بود.

نوبخت درباره موضوع گرانی بنزین بر اساس بودجه ۹۷، گفت: بنزین در دولت‌های گذشته حداقل ۴ برابر شد ولی در دولت یازدهم با افزایش قیمتی رو به رو نبودیم اما بر اساس قانون هدفمندی باید قیمت‌ها اصلاح شود البته در حال حاضر نیز منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها تنها صرف پرداخت یارانه نقدی می‌شود که ما این بار می‌خواستیم از محل افزایش قیمت بنزین، منابع حاصله را صرف اشتغال و نه یارانه نقدی کنیم.

سخنگوی دولت گفت: تصور کنید که فقط این پول بنزین قرار است سوخت شود و هیچ اتفاقی نیفتد. حال اینکه با الگوی مصرفی جدید این پول بنزین که می‌سوزد تبدیل به خودرو و خانه نو خواهد شد. گاهی باید بین آزادی عمل و ارائه خدمات بهتر یکی را انتخاب کنیم. باید شرایطی را فراهم کرد تا

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top