آیت‌الله دری‌ نجف‌آبادی: فتنه‌گران و سران فتنه متقلبان اصلی در سال ۸۸ بودند Ayatollah Dari Najafabadi: The rioters and heads of intrigue were major fraudsters in the year of 88

 
دری نجف آبادی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به فتنه۸۸ و حماسه‌ عظیم ۹ دی اظهار داشت: ۹ دی آتش فتنه‌ خطرناک ۸۸ را خاموش کرد و مردم بعد از تحمل ۸ ماه اردوکشی‌های خیابانی و شورش، حماسه‌ای عظیم آفریدند و تمامی نقشه‌های آمریکایی – اسرائیلی را نقش برآب کردند.

وی افزود: ۹ دی حمایت از رهبری و قانون اساسی، مقابله با بی‌قانونی و دفاع از کیان اسلام و انقلاب بود و آن‌کسانی که ادعای تقلب در انتخابات را داشتند، ادعایشان پوچ و بی‌اساس بود. متقلب اصلی خود این فتنه گران بودند.

امام جمعه اراک برضرورت توجه به فضای فرهنگی استان مرکزی تاکید کرد و گفت: از دستگاه‌های فرهنگی استان می‌خواهیم فضای استان مرکزی که استان امام راحل (ره) است را به سمت‌وسوی معنویت و اخلاق ببرند. بی‌قانونی و بی‌اخلاقی جایی در استان ندارد.

وی ادامه داد: نباید افراد در هر بخشی که هستند برخلاف شرع، دین و قانون و طبق تمایلات نفسانی خود صحبت کنند و جامعه را به سمت تشویش و اضطراب بکشانند. وظیفه‌ همه رعایت اخلاق و قانون اساسی کشور است و قانون اساسی میثاق رهبری و شهداست، قانون اساسی نصب‌العین همه باید باشد و استان مرکزی برای کسانی که با صحبت‌ها، اقدامات و فعالیت‌های خود باعث بی‌قانونی می‌شوند، جایی ندارد.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: آنچه که باید به طور جدی مورد توجه قرار دهیم حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا است و باید ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه را از مسیر صحیح و مطابق با قانون دنبال کنیم.

وی اضافه کرد: تکلیف ما با سند ۲۰۳۰ کاملا مشخص است و در این زمینه فرمایشات مقام معظم رهبری را اجرایی می‌کنیم، چراکه با قانون و فرهنگ ما همخوانی ندارد و پیاده‌سازی آن منتفی است، در این مسیر همه مسئولان باید یکپارچه عمل کنند و عملکردی متضاد با این روند قابل پذیرش و چشم‌پوشی نیست.

امام جمعه اراک با اشاره به سالروز میلاد امام حسن عسگری(ع) گفت: یکی از کارهای بزرگ ائمه‌ بعد از امام رضا (ع) آماده‌سازی بستر جامعه برای ولادت و غیبت امام زمان(عج) بود. ائمه‌‌اطهار چراغ‌راه هستند و در آن زمان خفقان، نور هدایت امامان، شاخص بود و هرکس به ائمه متوسل می‌شد راه را می‌یافت و از گمراهی نجات پیدا می‌کرد.

دری نجف‌آبادی با تبریک میلاد حضرت مسیح گفت: عیسی مسیح شاخص انسانیت، عدالت، ایمان و تقواست و تمامی انبیا از جمله حضرت مسیح(ع) حامی بشریت بودند.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top