هاآرتص خطاب به سفیر آمریکا: دهانت را ببند Haaretz addressed the ambassador to the United States: close his mouth

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رونامه عبری‌زبان هاآرتص در گزارشی «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اراضی اشغالی را شرّی فراگیر توصیف کرده و گفته است: «مردی که بایستی منافع آمریکا را نمایندگی کند در واقع وزیر شهرک‌نشینان است و باید دهانش را ببندد».

این روزنامه تأکید کرد که «فریدمن از شهرک‌ها حمایت مالی می‌کند و زمانی‌‌که هاآرتص از او انتقاد می‌کند به این روزنامه حمله می‌کند و می‌گوید: آیا شما منطق ندارید؟».

هاآرتص در ادامه می‌نویسد که فریدمن «هشدار داده است که تخلیه شهرک‌ها به جنگ داخلی منجر خواهد شد»، همان‌گونه که او مسئول دعوت از «رابرت جفرس» واعظ افراطی برای سخنرانی در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس است.

هاآرتص افزود، فریدمنِ وقیح به روزنامه‌نگاران در اسرائیل و آمریکا، که از تک‌تیراندازان انتقاد می‌کنند، توصیه کرد که «دهان‌های‌شان را ببندند»، او همچنین از این روزنامه اسرائیلی انتقاد کرده است.

هاآرتص تأکید می‌کند، فریدمن حق ساکت کردن روزنامه‌نگاران را از این جهت دارد که او از موضع قدرتی نه‌فقط به‌خاطر این‌که سفیر یک دولت ابرقدرت، بلکه یک یهودی است، برخوردار است.

هاآرتص در پایان گزارش خود تأکید کرده که «فریدمن به‌دلیل رفتارها و اظهاراتش مشروعیت خود را از دست داده است. و اگر این‌جا کسی باید دهانش را ببندند او، فریدمن است»

برچسب ها : ,

موضوعات مرتبط

Top