کوبا: آمریکا در جایگاهی نیست که درس حقوق بشر بدهد /هر نوع تلاش برای نقش حاکمیت این کشور با شکست مواجه خواهد شد.

 

کوبا آمریکا

دولت کوبا در واکنش به تصمیم ترامپ برای اعمال مجدد تحریم‌ها اعلام کرد که هر نوع تلاش برای نقش حاکمیت این کشور با شکست مواجه خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی‌بی‌سی، کوبا تصمیم دولت آمریکا برای اعمال مجدد برخی تحریم‌ها علیه این کشور را محکوم کرده است.

دولت آمریکا اعلام کرده محدودیت‌ها سفر و تجارت را که زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق برداشته شده بودند، مجددا اعمال خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعمال مجدد این محدودیت‌ها را در میامی، در میان آمریکایی‌هایی کوبایی‌تبار اعلام کرد.

ترامپ تغییر در سیاست‌های آمریکا در قبال کوبا را بر مبنای «معادلات حقوق بشری» دانست و گفت توافق با آنچه او دولت بی‌رحم کوبا خواند، اشتباه بوده است.

دولت کوبا در واکنش گفته است که آمریکا در موقعیتی قرار ندارد که به این کشور درس حقوق بشر بدهد. کوبا گفته است هر نوع تلاش برای نقض حاکمیت کوبا یا تحمیل تغییرات سیاسی و اقتصادی بر این کشور با شکست مواجه خواهد شد.

کوبا در عین حال گفته است که به همکاری‌های خود با آمریکا ادامه خواهد داد.

البته دولت آمریکا سفارت این کشور در کوبا را تعطیل نمی‌کند و پروازهای هواپیماهای تجاری ادامه خواهند شد. آمریکایی‌ها همچنین این اجازه را دارند که کماکان اجناس کوبایی با خود به کشور بیاورند.

آمریکا از زمان به قدرت رسیدن فیدل کاسترو و انقلاب کمونیستی در کوبا روابط خود با این کشور را قطع کرد و از سال ۱۹۶۰ علیه کوبا، تحریم اقتصادی به اجرا گذاشت اما پس از چند دهه و در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما روابط میان دو کشور از سر گرفته ش

موضوعات مرتبط

Top