العبادی پایان داعش در عراق را اعلام کرد / تا آخرین نفر داعشی‌ها در عراق را یا از بین برده یا اسیر خواهیم کرد.

العبادی پایان داعش در عراق را اعلام کرد

 منبع: تسنیم

العبادی

نخست وزیر عراق در پیامی توئیتری گفت که داعش در عراق به پایان رسید و تا آخرین نفر داعشی‌ها در عراق را یا از بین برده یا اسیر خواهیم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “حیدر العبادی” در صحفه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر از پایان گروه تروریستی داعش در عراق خبر داد.

وی در پیامی نوشت: اقدام داعش در منفجر کردن مسجد النوری و مناره الحدباء و بازگشت آنها به دامان وطن توسط نیروهای عراقی طی ساعات گذشته، پایان دولت باطل داعش را اعلام کرده است.

نخست وزیر عراق در ادامه پیام خود نوشت:همچنان به تعقیب داعشی‌ها خواهیم پرداخت تا آخرین نفر آنها یا آنها را از بین می‌بریم یا اسیر می‌کنیم.

ساعاتی پیش عبدالامیر رشیدیارالله فرماندهی عملیات آزادسازی نینوا گفت که نیروهای مبارزه با تروریسم این کشور، مسجد النوری، گلدسته الحدباء و السرجخانه در موصل قدیم را آزاد کردند.

مسجد النوری محلی است که ابوبکر البغدادی در سال ۲۰۱۴ خلافت خود خوانده خود را در آن اعلام کرد.

عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از ۲۶ مهر ۱۳۹۵ و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود ۱۰۰ روز شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم اسفند ۱۳۹۵ شروع کردند و این عملیات همچنان ادامه دارد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰ کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خ

موضوعات مرتبط

Top