رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان خبر داد بیعت «حکمتیار» با «داعش» و سهیم شدن در کشتار شیعیان افغانستان

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان خبر داد

بیعت «حکمتیار» با «داعش» و سهیم شدن در کشتار شیعیان افغانستان

منبع تسنیم

حکمتیار و داعش

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرد که «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی در این کشور با داعش بیعت کرده است و در کشتار شیعیان افغانستان نقش دارد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «تلویزیون یک»، «عطامحمد نور» والی بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی گلبدین حکمتیا را به بیعت با داعش و کشتار شیعیان افغانستان متهم کرد.

وی پس از نماز عید قربان در ولایت بلخ در شمال افغانستان اظهارداشت که شکی نیست که حکمتیا در بیعت داعش است و در کشتارهای گروهی در افغانستان سهم دارد زیرا بیعت کردن به معنای تایید این گروه تروریستی است.

عطامحمد نور گفت که تمام اختلاف‌های قومی و مذهبی حکمتیار و واکنش‌های او در برابر شیعیان و دولت ایران هیچ پیامی جز شیعه کشی ندارد.

والی بلخ به رهبر حزب اسلامی هشدار داد: «اگر حکمتیار بیعت خود را از داعش پس نگیرد در هرجایی که سر بلند کند، سرش را بر زمین خواهیم کوبید».

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی همچنین خواستار توضیح درباره حملات گذشته حکمتیار در افغانستان شد.

عطامحمد نور خاطرنشان کرد که شورای عالی ائتلاف برای نجات افغانستان در انتخابات آینده این کشور نقش مهمی خواهد داشت.

وی با محکومیت پرونده سازی علیه ژنرال دوستم خطاب به اشرف غنی گفت که از آمدن ژنرال دوستم به افغانستان هراس داری به همین دلیل به هواپیمای وی اجازه فرود ندادی.

وی با اشاره به ناامنی‌های شمال افغانستان نیز تصریح کرد که در شرایط کنونی برای خنثی کردن توطئه‌های داخلی است.

پیش از نیز رهبر حزب اسلامی قهرمان ملی افغانستان را به همکاری با سازمان اطلاعات ارتش پاکستان متهم کرده بود.

روزهای گذشته نیز «میرویس» و «زردادی» دو فرمانده مهم حزب اسلامی اعلام کرده بودند که برای برخورد مسلحانه با والی بلخ تنها منتظر دستور حکمتیار هستند.

موضوعات مرتبط

Top