همگام با عاشورائیان در حماسه اربعین حسینی/۱۸۵ امیر جهانشاهی: هرگونه اقدام نامعقول در مرزها با برخورد جدی ارتش مواجه می‌شود

 
امیر جهانشاهی

رئیس ستاد اربعین نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: هرگونه اقدام نامعقول در مرزها با تمهیدات اندیشیده شده به سرعت با برخورد جدی مواجه می‌شود.

امیر سرتیپ علی جهانشاهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف اقداماتی مناسبی برای خدمت‌رسانی به زائران انجام شده است اظهار داشت: چندین موکب در مسیرهای منتهی به مرزهای مهران، خسروی، چذابه و شلمچه پیش‌بینی شده و در این پایانه‌ها پیش‌بینی شده که در کنار آنها خدمات اسکان، تغذیه و پذیرایی از زائران اربعین ارائه می‌شود به طوری که در هر وعده‌ بیش از ۱۰۰ هزار غذا توزیع می‌شود و در کنار موکب‌ها نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی در هر چهار پایانه مرزی بیمارستان صحرایی پیش‌بینی شده که دارای بخش‌های مختلفی هستند افزود: به طور مثال در بیمارستان صحرایی مرز خسروی بخش‌های اورژانس، دندانپزشکی، اتاق‌های عمل و داروخانه، رادیولوژی و بخش بستری آقایان و بانوان تعبیه شده است و انواع عمل‌ها در این بیمارستان‌ها با استفاده از متخصصان انجام می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش افزود: در کنار این بیمارستان اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است و با استفاده از بالگردهای هوانیروز نیروی زمینی پیش‌بینی شده که در صورت نیاز اعزام بیماری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جهانشاهی با بیان اینکه پارکینگ‌هایی در پایانه‌های مرزی به‌ویژه در چذابه و خسروی پیش‌بینی شده است گفت: پارکینگی به مساحت ۳۵ هکتار و با ظرفیت بیش از ۲۰ هزار خودرو در مرز خسروی ایجاد شده که در این پارکینگ پمپ بنزین، موکب و سرویس بهداشتی تعبیه شده است.

وی با اشاره به اینکه برای برقراری امنیت در محورها تلاش‌های خوبی انجام شده است اظهار کرد: به‌ویژه در محورهای خسروی و چذابه یگان‌های نیروی زمینی بیش از سایر مناطق در کنار سایر نیروهای مسلح حضور دارند.

جهانشاهی با بیان اینکه امنیت به طور کامل در مرزها برقرار است گفت: در مرز خسروی دوربین‌های مدار بسته در پارکینگ‌ها جهت نگهداری از خودرو تعبیه شده و همچنین در محور منتهی به مرز نیز دوربین‌هایی پیش‌بینی شده که کل محور و پارکینگ پایش تصویری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بالن‌هایی در منطقه تعبیه شده که ۲۰ کیلومتر را فیلمبرداری می‌کنند عنوان کرد: هواپیماهای بدون سرنشین در مرز خسروی و چذابه در نظر گرفته شده است که پایش تصویری را انجام می‌دهند و هرگونه حرکت نامعقول در آنجا انجام شود خیلی سریع برخورد خواهد شد.

جهانشاهی گفت: در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران در اجرای تدابیر فرماندهی کل ارتش امیر سرلشکر موسوی ستاد اربعین در خود ستاد ارتش و در راستای اجرای اوامر فرمانده نیروی زمینی امیر دکتر حیدری در ستاد نیروی زمینی نیز ستاد اربعین تشکیل شد و در نیروهای چند‌گانه ارتش نیز این ستاد فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه به منظور پیشبرد بیشتر کار در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام قرارگاه مشترک اربعین با محوریت قرارگاه‌های منطقه‌ای غرب و جنوب غرب نزاجا تشکیل شد عنوان کرد: جلسات مختلفی با مسئولان کشوری و لشکری در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام برگزار و بازدید‌های میدانی از روند انجام کار انجام شد.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top