معرفی ترکیب مفید برای جلوگیری از تشنگی در هنگام روزه‌داری

یک کارشناس طب سنتی ترکیب مفید برای جلوگیری از تشنگی در هنگام روزه‌داری را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره یک ترکیب مفید برای جلوگیری از تشنگی در هنگام روزه‌داری, اظهار داشت: خرفه می‌تواند به تصفیه کنندگی خون، رفع التهابات گوارشی و رفع سرفه کمک کند. تسکین دهنده تشنگی و تقویت کننده قوای عمومی بدن است.

به‌گفته وی برگ و ساقه خرفه مسکن صفراست و حرارت خون، کبد و معده را تسکین می‌دهد و برای کاهش حدت تب‌های صفراوی، گرم و تسکین عطش و کنترل ادرار در مورد بیماری دیابت ناشی از گرمی مفید است.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: این گیاه به‌دلیل طبیعت سرد برای تسکین عطش بسیار مفید است، به‌ویژه با ورود به ماه مبارک رمضان افراد را به خوردن این سبزی مفید در افطار و سحر توصیه می‌کنم.

وی افزود: بوعلی سینا در کتاب قانون از معجونی به‌نام “سر العرفا” یاد می‌کند که برای رفع عطش در ماه مبارک رمضان بسیار مؤثر است؛ این معجون از تخم خرفه و دوغ ترش خانگی تهیه می‌شود به این صورت که تخم خرفه را کوبیده و در دوغ خیس می‌کنند تا خشک شود و این عمل را 3 تا 7 بار تکرار می‌کنیم و پودر به دست آمده را در وعده سحر و بعد از افطار مصرف می‌کنند. این ترکیب بسیار از تشنگی پیشگیری می‌کند.

علوی خاطرنشان کرد: حتماً باید بذر خرفه نیم‌کوب و در یک ظرف مسطح مانند سینی ریخته شود. روی آن مقداری دوغ بریزند در حدی که روی بذر خرفه‌ها را بگیرد و بگذارند تا خشک شود.

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: بعد از خشک شدن دوغ، دوباره روی خرفه‌ها دوغ بریزید و بگذارند خشک شود. و این عمل را 3 تا 7 بار تکرار می‌کنیم و پودر به دست آمده را در وعده سحر مصرف می‌ک

Top