بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد+تصاویر

بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد

کریستینا وگل در حین مسابقات دوچرخه سواری اسپرینت المپیک ریو بدنبال جدا شدن زین دوچرخه اش علی‌رغم اینکه انتظار می‌رفت از ادامه رقابت کناره گیری کند، همچنان با سرعت تاخت و نهایتا صاحب گردن آویز طلا شد.

کریستینا وگل بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات دوچرخه سواری بانوان در ماده اسپرینت بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ میان ربکا جیمز و کریستینا وگل رکابزنانی از بریتانیا و آلمان پیگیری شد. اسپرینت مسابقه‌ای است بین ۲ تا ۴ رکابزن در مسافت ۲ یا ۳ دور.

دور آخر این رقابت جذاب زین دوچرخه کریستینا وگل ( Kristina Vogel ) که انتهای مسیر این دور از رقیب خود پیش افتاده بود، کنده شد. بدنبال جدا شدن زین دوچرخه علی‌رغم اینکه انتظار می‌رفت این ورزشکار از ادامه رقابت کناره گیری کند، همچنان با سرعت تاخت و نهایتا صاحب گردن آویز طلا شد.

بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد

البته گفته‌های این ورزشکار حاکی از این بوده که حتی پیش از آغاز رقابت هم هنگام تکیه بر زین احساس ناامنی می‌کرده است. همچنین دور دوم مسابقه اسپرینت بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ زین دوچرخه‌اش ناپایدار شد و با کمک خواستن از مربی گمان کرد که زین روبراه شده و شرایط به حالت قبل بازگشته است. اما در دور سوم و در حالی که به ناگهان زین با سرعت بسیار زیاد از دوچرخه کریستینا جدا شده، او به ناچار خودش را جمع کرد تا فقط در این مسافت باقی مانده به خط پایان رقابت‌ها برسد. او از یک شکست تاریخی جلوگیری کرد. چرا که هر ورزشکاری از پس مدیریت چنین شرایطی برنمی‌آید. این اولین پیروزی و نشان طلای یک دوچرخه سوار بدون زین در رقابت‌های المپیک بوده است.

بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد

اما بانوی رکابزنی که در مورد آن صحبت می‌شود، کریستینا وگل دوچرخه سوار ۲۵ ساله و اهل آلمان است. او که از رکاب زدن باز نایستاد و توانست مدال طلا را از آن خود کند. زین دوچرخه کریستینا نیز به رنگ پرچم آلمان بود.

بانوی دوچرخه سواری که بدون زین صاحب مدال طلا شد

 

موضوعات مرتبط

1 دیدگاه;

Top