آنقدر حرف می‌زنم تا به آنتن پخش تلویزیون برسم! تاج: تغییرات در فدراسیون برای توسعه فوتبال بود و ممکن است ادامه داشته باشد/ امیدوارم برای حق پخش کارمان به دادگاه نکشد!

آنقدر حرف می‌زنم تا به آنتن پخش تلویزیون برسم!

تاج: تغییرات در فدراسیون برای توسعه فوتبال بود و ممکن است ادامه داشته باشد/ امیدوارم برای حق پخش کارمان به دادگاه نکشد!

شناسه خبر: ۱۴۶۰۱۲۷ سرویس: ورزشی

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد، تغییرات صورت گرفته در این فدراسیون برای توسعه فوتبال بوده است و امکان دارد ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج در مراسم قرعه‌کشی هفدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برای برگزاری این مراسم از سازمان لیگ تشکر می‌کنم. در هفته‌های اخیر با مدیرعاملان، پیشکسوتان و سرپرستان باشگاه‌ها در مورد برنامه‌های بلندمدتی که داریم، صحبت کردیم. در اینجا جا دارد به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان و بزرگان فوتبال که به این مراسم‌ آمدند، خیرمقدم بگویم. من دارم صحبت می‌کنم و امیدوارم صداوسیما این مراسم را پخش کند! امیدوارم آنقدر حرف بزنم که به آنتن پخش تلویزیون هم برسد! قصد دارم گزارشی درخصوص عملکرد فدراسیون فوتبال بدهم.

«تلاش هیئت رئیسه و مجمع فدراسیون این بوده که تیم ملی عملکرد موفقی داشته باشد»، وی با بیان این جمله افزود: مردم وقتی نتوانند انتقاد کنند، احترام هم نمی‌گذارند. مردم زمانی احترام می‌گذارند که بتوانند انتقاد کنند. بعضی‌ها وقتی مورد انتقاد قرار می‌گیرند، می‌گویند مردم نمی‌توانند از مجموعه‌شان انتقاد کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه خاطر نشان کرد: هر حرکتی که فدراسیون انجام می‌دهد، در جهت بهبود سیستم‌های موجود است. این هدف‌گذاری در رده‌های پایه، فوتسال و فوتبال ساحلی بود. در پایه‌ها ما جزو بهترین‌های دنیا هستیم.

رئیس پیشین سازمان لیگ با بیان اینکه بسیاری از نهادها و سیستم‌ها به‌کندی کارهای‌شان پیش می‌رود، گفت: ما این تجربه را داشتیم که وقتی به جام جهانی می‌رفتیم، مانند این بود که خاک مرده سه چهار سال روی فوتبال ما ریخته می‌شد.

تاج یادآور شد: امروز خوشبختانه تیم ملی به جام جهانی رفته است. تدارکات خوبی برای تیم‌ نوجوانان دیده شده است. تیم جوانان ما به جام جهانی رفت، اما قرعه سختی داشت، چون بهترین تیم‌ها در آن مسابقات شرکت داشتند. دوره قبلی مسابقات انتخابی جام جهانی جوانان، در گروه‌مان دوم شده بودیم و شرایط روحی خوبی نداشتیم. در دوره اخیر که در بحرین برگزار شد، توانستیم به جام جهانی راه پیدا کنیم. در حالی که قبلاً روابط خوبی با بحرین نداشتیم، اما با تلاش‌های هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال توانستیم وارد این رقابت‌ها شویم.

وی ادامه داد: تیم جوانان ما در گذشته در سید چهار قرار گرفته بود، اما در این دوره خوشحالیم که توانستیم به جام جهانی برویم. تیم جوانان هم به جام جهانی کرد و این اتفاق بعد از ۱۶ سال افتاد. در فوتسال بین سه تیم برتر قرار گرفتیم و بهترین نتایج را در فوتبال ساحلی کسب کردیم. اگر بخواهیم با آمارهای کیفی نظر بدهیم، قابل اندازه‌گیری نیست، اما آمارهای کمی قابل پیگیری است. هیئت رئیسه فدراسیون همه کارها را در این زمینه انجام داده است. باید یک نکته‌ای را بگویم. وقتی برای فوتبال ساحلی به باهاما رفته بودیم، برای هر نفر ۷۱ میلیون تومان هزینه کردیم تا توانستیم تیم را از چند مسیر به آنجا اعزام کنیم، چون آمریکا برای رفت و آمد ما ویزا نداد و مجبور شدیم در گروها‌ی چند نفره و از چند مسیر به باهاما رفت و آمد کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به موفقیت‌های تیم ملی فوتبال بانوان گفت: ما را در رد‌ ‌بندی جهانی بانوان حذف کرده‌ بودند، اما با این حال خوشبختانه در رده‌بندی اخیر ۶۵ پله صعود داشتیم و به رده پنجاه‌وپنجم دنیا رسیدیم. ما مسابقات لیگ بانوان را آغاز کرده‌ایم و تیم بانوان در حال اعزام به اردوست. امیدواریم با حفظ شئونات اسلامی در بخش بانوان موفق باشیم.

تاج درباره صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ تصریح کرد: این اتفاق در دو بازی مانده به پایان مرحله انتخابی رخ داد. ما اکنون ستاد اعزام به مسابقات جام جهانی را تشکیل داده‌ایم. آصفی به عنوان مسئول این ستاد انتخاب شده است و من و برخی از اعضای هیئت رئیسه نیز در این ستاد حضور داریم. در این راستا با مسئولان سازمان میراث فرهنگی نیز تعامل داریم.

وی با بیان اینکه فرق روسیه و برزیل در این است که روسیه به ما نزدیک‌تر است، خاطر نشان کرد: هزینه‌های اعزام ما به جام جهانی کمتر است. تهدیدی در مناسبات سیاسی با کشور روسیه نداریم و همچنین می‌توانیم در این مسابقات در بازی‌های خود حتی نیمی از ورزشگاه را پر کنیم. همچنین در حال تأسیس یک نمایشگاه در جام جهانی هستیم تا اردوها را دنبال کنیم. در فوتبال در همه رده‌ها در حال کار کردن هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به موفقیت‌های فوتسال ایران در مسابقات بین‌المللی اظهار داشت: ما در این رشته به رده سومی دنیا رسیده‌ایم. این خیلی خوب است، اما حفظ آن بسیار سخت است. شاید اگر این روند تکرار نشود خیلی‌ها در جهان فکر کنند کسب این رده اتفاقی بوده است، در فوتسال در سرمربی سرآمدیم، اما در بخش فوتبال ساحلی به دلایلی مجبوریم از مربی خارجی در کنارمربیان داخلی استفاده کنیم.

تاج با اشاره دوباره به اینکه «آنقدر صحبت می‌کند که شرایط پخش فراهم شود»، خاطر نشان کرد: اخیراً‌ تصمیماتی در فدراسیون فوتبال گرفتیم و تغییراتی ایجاد شد که برای توسعه فوتبال و رسیدن به شرایط بهتر بوده است، ممکن است باز هم از این تغییرات رخ دهد، از لحاظ اقتصادی با صداوسیما به مراحل خوبی رسیده‌ایم و برای حق پخش تلویزیونی به یک عددی دست یافتیم، پیش‌تر یک عددی مطرح شد که مجبور به پاسخگویی شدیم که چرا به این عدد نرسیده‌ایم.

تاج ادامه داد: ارزیابی من از رسیدن به عدد این توافق مثبت بوده است. صداوسیما بابت حق پخش تلویزیونی دو سال پیش ما ۳۰ میلیارد و به خاطر حق پخش تلویزیونی سال گذشته ۳۰ میلیارد و خورده‌ای به ما بدهکار است که هنوز وصول نشده است و ما در دادگاه رأی آن را گرفته‌ایم. امیدوارم سال آینده کار ما به دادسرا و دادگاه کشیده نشود و کار را به خوبی پیش ببریم!

وی با بیان اینکه موفقیت‌های فوتسال حاصل زحمات باشگاه‌ها بوده است، گفت: از سه سال قبل ۱۴۵ بازیکن کنار گذاشته شده و به جای آنها بازیکنان زیر ۲۳ سال آمده‌اند. در مورد جوان‌گرایی صورت گرفته در لیگ باید بگویم که این یک تصمیمانه شجاعانه از سوی ما بود، جوان‌گرایی که حاصل آن را در تیم ملی دیدید. همین طور تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب‌آهن و … از آن سود بردند. پیش از این خیلی از شماها حتی یک بازیکن جوان را در لیگ نمی‌شناختید، اما الان جوان‌گرایی لیگ‌مان را به وجد آورده است

موضوعات مرتبط

Top