بی بی سی در مورد سوریه به همان رویکردی را دنبال می کند که در مورد حوادث سال 88 ایران دنبال می کرد.

با کمی تأمل در اخبار بی بی سی می توان دریافت که رسانه ملی انگلیس به دنبال پوشش رویدادهایی است که باعث جلب نظر دولت های غربی شود.
بی بی سی فارسی گزارش می دهد : به نظر می رسد در شرایطی که بیش از 2000 کارمند بی بی سی در آستانه اخراج قرار دارند و بحران مالی به شدت گریبان این شبکه را گرفته است، سیاست گذاران و مدیران آن برای جذب حمایت های مالی و فرار از بحران بیش از پیش به جلب نظر حامیان خود نیاز دارند.

بی بی سی تلاش می کند با پوشش یک جانبه و گاه توئم با سیاه نمایی، بزرگنمایی و حتی دروغ در مورد رخدادهای سوریه مخالفان حکومت بشار اسد که اکثرا افراد مسلح و آشوبگر هستند را علاقه مندان حقوق بشر نشان دهد.

این شبکه حوادث سوریه را همانند انقلاب های دیگر کشورهای عربی میداند.

بی بی سی متناوبا از تظاهرات های مخالفان حکومت در سوریه خبرهایی را منتشر می کنمد و با تأکید بر سرکوب شدید و کشتار آن ها در گزارشات خود، فضایی منفی و ضد دولت بشار اسد را در اذهان مخاطبانش ترسیم می کند. در حالی که در قبال تظاهرات های میلیونی حامیان حکومت سوریه بسیار سطحی برخورد کرده و تنها یک خبر بسیار ساده از کنار آن عبور می کند.

این شبکه در خبری با اشاره به کشته شدن بیش از 3000 مخالف طی درگیری با نیروهای دولتی در سوریه نوشت: تظاهرات کنندگان خواهان حفاظت بین المللی از سوی ناتو شدند. همانطور که هواپیماهای ناتو پس از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای وضع منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان لیبی، نقش مهمی در سرنگونی حکومت سرهنگ معمر قذافی ایفا کردند.

این در حالیست که بمباران هواپیماهای ناتو جان بسیاری از غیر نظامیان لیبی را گرفته است.

از سوی دیگر ناکامی سیاست های دولت های غربی در ایران، لبنان و دیگر کشورهای منطقه و همچنین موانعی که سوریه برای اسرائیل ایجاد می کند، باعث شده تا این کشور دارای اهمیتی ویژه باشد و بی بی سی نیز به نوعی با فعالیت های خود در تلاش است تا زمینه را برای دخالت های بیگانگان در سوریه هموار سازد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه ضمن اعتراف به انجام برخی اشتباهات و عزم جدی این کشور برای ایجاد اصلاحات کافی، بازی بیگانگان با سوریه را بسیار خطرناک توصیف کرد و خطاب به دولت های غربی به روزنامه ساندی تلگراف انگلیس گفت: سوریه امروز محور منطقه است. سوریه دره ایست که اگر با آن بازی کنید گرفتاز زلزله می شوید … آیا میخواهید افغانستان دیگری را شاهد باشید یا ده ها افغانستان دیگر؟!

وی در بخشی دیگر تأکید کرد که ارتش سوریه فقط با تروریست های مسلح مبارزه می کند.

اما بی بی سی همگام با حامیان غربی خود، این افراد مسلح را خواهان حقوق بشر می داند.

این است حقوق بشر از نوع غربی!!!

موضوعات مرتبط

Top