بی بی سی این خبر را پخش کرد و سپس تکذیب کرد:”استعفای سه عضو شورای نگهبان”؟؟مردم ما روباه مکار را خوب می شناسند

سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی استعفای اعتراضی سه عضو شورای نگهبان را تکذیب کرده است.نجات‌الله ابراهیمیان در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر اینکه برخی از حقوقدانان در نحوه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان با آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، مشکل پیدا کردند و موضوع استعفا را مطرح کردند، گفت ” نه موضوع استعفا مطرح نبوده و استعفا به دلیل خبرگان مطرح نشده است.”او گفته است تا بعد از انتخابات درباره نظارت استصوابی اعضای شورای نگهبان بر انتخابات خبرگان اظهارنظر نخواهد کرد.

تکذیب استعفای سه عضو شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی در مصاحبه با خبرگزاری آنا (خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی) استعفای اعتراضی سه عضو شورای نگهبان را تکذیب کرده است.

نجات‌الله ابراهیمیان در واکنش به اخبار منتشرشده مبنی بر اینکه برخی از حقوقدانان در نحوه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان با آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، مشکل پیدا کردند و موضوع استعفا را مطرح کردند، گفت ” نه موضوع استعفا مطرح نبوده و استعفا به دلیل خبرگان مطرح نشده است.”

او گفته است تا بعد از انتخابات درباره نظارت استصوابی اعضای شورای نگهبان بر انتخابات خبرگان اظهارنظر نخواهد کرد.

آقای ابراهیمیان ماه پیش از مقام خود کناره‌گیری کرد اما با کناره‌گیری او مخالفت شد.

محمد نیشابوری، عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفته است که دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از اصول‌گرایان میانه‌رو، حمایت از دولت است.در فهرست مورد حمایت اصلاح‌طلبان نام چندین اصولگرا دیده می‌شود

گردهمایی کارگران و آینده اقتصاد ایران با حضور حسن روحانی برگزار شده است. خبرگزاری ایلنا می‌گوید این گردهمایی با آقای روحانی، علی ربیعی، وزیر کار و علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر برگزار شده است

سحام‌نیوز، وبسایت نزدیک به مهدی کروبی می‌گوید که خانواده آقای کروبی در نامه‌ای از مردم ایران خواسته‌اند تا در انتخابات هفتم اسفند شرکت کنند.

در این نامه آمده است “بیائید …گامی مهم در جهت حذف مخالفان جمهوریت نظام برداریم و دو مجلس را تا آنجا که امکان دارد خانه تکانی کنیم.”

خانواده آقای کروبی در این نامه از علی مطهری، نماینده مجلس به خاطر آنچه دفاع از حقوق و آزادی‌های سیاسی مردم و عزیزان دربند خوانده‌اند، تشکر کرده‌اند.

خبرگزاری ایرنا می‌گوید نامزدهای حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار در استان مازندران از رنگ‌های آبی فیروزه‌ای، قرمز، نارنجی، زرد و سبز در تبلیغات انتخاباتی استفاده کرده‌اند و هواداران این کاندیداها با شال‌هایی به این رنگ‌ها خود را هوادار نامزد مورد نظر معرفی می‌کنند.

محمد جواد حق شناس از اعضای حزب اعتماد ملی که مهدی کروبی دبیرکل آن در حصر به سر می‌برد، به سایت عصرایران گفته است انتخابات هفت اسفند، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اتفاقاتی است که حداقل در سال جاری و یا در سالیان اخیر در حال شکل‌گیری است.

انتقاد ستاد انتخابات از صدا و سیما

خبرگزاری ایسنا می‌گوید ستاد انتخابات وزارت کشور از سازمان صدا و سیما به دلیل ‘پخش اطلاعیه‌های مجعول انتخاباتی” انتقاد کرده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور طی اطلاعیه‌ای گفته است “در روزهای اخیر اطلاعیه‌هایی به نام ستاد انتخابات کشور از شبکه‌های مختلف سراسری صدا و سیما با مضامین ممنوعیت استفاده از عکس و تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری در عکس‌ها و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پخش شده که ستاد انتخابات کشور هیچ نقشی در تهیه و صدور اطلاعیه با فحوای پیش گفته را نداشته و انتساب چنین اطلاعیه‌هایی به ستاد انتخابات کشور فاقد وجاهت قانونی است.”

روحانی: به کسانی رأی دهید که دغدغه رونق اقتصادی دارند

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در همایش کارگران و آینده اقتصاد ایران گفت: در انتخابات هفت اسفند افرادی را انتخاب کنید که دغدغه آنها رونق اقتصادی است.

او گفته است “کسانی را انتخاب کنیم که در فکر صادرات و رشد صادرات غیرنفتی و به فکر رشد اقتصادی این کشور هستند و قدرت مبارزه با رکود را دارند.”

رئیس‌جمهوری ایران در ادامه گفته است “از همه تقاضا می‌کنم هفت اسفند روز نشاط باشد به خصوص در تهران که باید چهل و شش نام روی برگه رای نوشته شود.”

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفته است مردم به کسانی رای بدهند که دشمنان به آنها رای نمی‌دهند.

حمید کیانی، سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا نیروی انتظامی ایران به احتمال حمله‌ هکرها به سیستم‌های انتخاباتی ایران اشاره کرده و گفته است هکرها برای حملات گسترده خود از سوژه‌های خاص مورد توجه مردم استفاده می‌کنند.

Top