ضرغامی: امروز در همین تاریخ و ساعت بهترین راویان بد عهدی آمریکا آقای رئیس جمهور، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما است. /Zarghami: Today, on the very same day and time, the best bad guys in the United States are Mr. President, Mr. Zarif, and our nuclear negotiator.

ضرغامی

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه مردم ایران چهره آمریکای واقعی را شناخت گفت: امروز در همین تاریخ و ساعت بهترین راویان بد عهدی آمریکا آقای رئیس جمهور، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، عزت‌الله ضرغامی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در برنامه از تسخیر تا تحریم اظهار داشت: شرایط فعلی کشور ما مانند شرایط سال۵۸ است، در آن زمان که یکسال از پیروزی انقلاب می‌گذشت مردم تصور می‌کردند سمبل استکبار در ایران که شاه بود دیگر نابود شد اما واقعیت این بود که شاه و پدرش عروسک‌های خیمه شب بازی آمریکا بودند که پس از استفاده، آن‌ها را از بین می‌برند.

وی درباره شرایط و چگونگی جو حاکم در زمان تسخیر سفارت آمریکا افزود: جو مثل فتنه غبار آلود بود اما زمان که گذشت مقداری نگاه عمومی به آمریکا که دشمن اصلی مردم است منحرف شد و همچنین امام(ره) مرتبا علیه آمریکا همان جمله‌های معروفی که امروز شما بر روی در و دیوار نصب کرده‌اید بخش زیادی از آن مربوط به همان سال است.

عضو شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: امام مرتب خطر آمریکا را گوشزد می‌کردند اما دولت وقت که حاکم بود نه تنها هیچ تبعیتی از امام نمی‌کرد بلکه به عکس با آمریکا روابط بسیار خوبی برقرار کرد که بعدها در اسناد لانه جاسوسی فاش شد که خیلی از دولتمردان دولت موقت با آمریکا رابطه داشتند و جاسوس بودند.

وی عنوان کرد: در داخل کشور پشت سر هم فتنه‌های قومیتی به رهبری آمریکا در همان سال‌های اول انقلاب شکل می‌گرفت و قومیت‌ها به عنوان طرح روی میز رو و کشور را درگیر خود می‌کرد که تمام این مسائل در لانه جاسوسی برنامه‌ریزی می‌شد.

ضرغامی تصریح کرد: کسی باید به ندای امام علیه استکبارستیزی آمریکا لبیک می‌‎گفت دانشجویان با چند اعلامیه مواضع خود را اعلام کردند اما توان موج سازی نداشت لذا در جلساتی که در ۴ دانشگاه اصلی تهران تشکیل شد قرار بر این شد که یک حرکت سمبلیک انجام دهیم تا مردم دریابند قصه آمریکا از چه قرار است زیرا دیگر نمی‌شد این را با حرف به مردم گفت.

وی ادامه داد: از سوی بچه‌های دانشگاه شریف پیشنهادی مطرح شد که بهترین کار تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است و ۳ روز در سفارت مستقر باشیم. این روایات‌های تاریخی برای قصه گفتن نیست بلکه باید از آن‌ها عبرت گرفت.

عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: ما گمان می‌کردیم که کار در۳ روز به اتمام می‌رسد، در نتیجه ۱۳ آبان را بخاطر روز دانش آموز برای حمله به سفارت انتخاب کردیم. بچه‌ها از قبل نقشه لانه را اعلام کرده بودند و هر۴ دانشگاه اصلی تهران یک قسمت از دانشگاه را تحت کنترل خود گرفت.

وی در ادامه گفت: ما گمان می‌کردیم اشغال لانه۳ روز طول خواهد کشید اما۴۴۴ روز به علت افکار عمومی طول کشید همچنین دولت موقت به دلیل بافت آمریکایی که داشت کاملا مخالف حرکت ما بود اما امام(ره) بسیار هوشمندانه از ما حمایت کردند و فرمودند که این انقلابی دیگر است و مردم نیز شبانه روز دم در سفارت علیه آمریکا و در حمایت از ما شعار می‌دادند.

ضرغامی اظهار داشت: دشمنی مردم با آمریکا در بین مردم تعمیق پیدا کرد و حالا دیگر مردم پای کار آمده بودند و در لایه‌های نظام به وسیله مردم راه پیدا کرد.

وی درباره تحریم‌های آمریکا تصریح کرد: تحریم در همه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده و هیچ سالی نبود که ما تحریم نشده باشیم، در دولت‌های مختلف مذاکره با آمریکا مطرح شد اما امروز در همین تاریخ و ساعت بهترین راویان بد عهدی آمریکا آقای رئیس جمهور، آقای ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ما است.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: اکنون نیز به نام چند آدم لیست تحریم‌های جدید منتشر شده و علاوه بر آن آمریکا شرکت‌های بزرگی ایرانی که در حال سازندگی در کشورمان هستند را نیز تحریم کرده است.

وی افزود: اکنون همه چهره واقعی آمریکا را فهمیده‌اند و به علت همبستگی آحاد ملت علیه مواضع آمریکا کشور ما در این روزها مانند سال۵۸ و موضع محکم مردم علیه آمریکا است.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top