مولوی سلامی: تحریم‌های جدید آمریکا هویت برجام را از هم پاشید/ از آمریکا توقعی بیش از این نمی‌رفت

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد

مولوی سلامی: تحریم‌های جدید آمریکا هویت برجام را از هم پاشید/ از آمریکا توقعی بیش از این نمی‌رفت

شناسه خبر: ۱۴۷۵۴۵۷ سرویس: استانها

مولوی علی احمد سلامی روحانی اهل سنت و عضو مجلس خبرگان رهبری

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه تحریم‌های جدید علیه ایران هویت برجام را از هم پاشید، گفت: از آمریکا به‌دلیل دشمنی‌هایی که از ابتدای انقلاب با نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته توقعی بیش از این نمی‌رفت.

مولوی نذیراحمد سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با اشاره به وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت: از آمریکا به‌دلیل دشمنی‌هایی که از ابتدای انقلاب با نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته توقعی بیش از این نمی‌رفت، اما با توجه به اینکه قراردادی با ۱+۵ بسته شد از لحاظ سیاسی واجب است که تمام اعضا پایبند به مفاد این قرارداد باشند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا با وضع تحریم‌های جدید هدفی جز از پا در آوردن نظام ندارد، ادامه داد: آمریکا به‌دلیل اینکه نه تعهد اخلاقی دارد و نه سیاست را مراعات می‌کند، همیشه از قانون جنگل پیروی می‌کند و همواره به‌دنبال تضعیف نظام است.

این عالم اهل‌سنت اضافه کرد: این کشور ظالم توقع دارد نظام در قبال وضع تحریم‌های جدید سکوت اختیار کند اما بدون شک این‌گونه نخواهد بود؛ تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران از اوایل انقلاب وجود داشته که نه‌تنها نظام ما را تضعیف نکرده، بلکه در پی این شرایط همواره  قوی‌تر شده‌ایم.

وی با ابراز اینکه تبعات منفی این اقدام نابخردانه به آمریکا برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: این اقدام آمریکا زمینه آمادگی برای مقاومت و مبارزه با شرارت‌ها در مقابل این کشور را برای ما بیشتر فراهم می‌کند و مردم ما با هدف و جدیت بیشتر و اراده مصمم‌تر به جلو خواهند رفت.

مولوی سلامی با بیان اینکه این تحریم‌ها مادر تحریم‌هاست، افزود: گمان می‌رفت اگر تعهدی داده شود آمریکا پای تعهد می‌ماند اما نه‌تنها تحریم‌ها حذف نشد بلکه با وجود پیگیری همه تعهدات از سوی ایران به تعداد آنها افزوده شد، بنابراین این اقدام آمریکا هویت برجام را از هم پاشید و به‌عنوان نقض برجام تلقی می‌شود.

موضوعات مرتبط

Top