نظر رسانه‌های خارجی درباره “موشک فاتح 313” چیست؟ + تصاویر

رسانه‌های خارجی نظرات مختلفی درباره “موشک فاتح 313” داشتند که در ذیل به آن می‌پردازیم.
 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در زمینه تولید صنایع نظامی ایفای نقش می‌کند اخیرا محصول جدیدی را رونمایی کرده است.البته یک روز قبل از رونمایی امیر سرتیپ “امیر حاتمی” جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از رونمایی از یک محصول نظامی در روز صنعت دفاعی خبر داده بود.

نظر رسانه‌های خارجی درباره

*** مشخصات “موشک فاتح 313”

موشک نقطه زن فاتح 313  با برد 500 کیلومتر بدست دانشمندان، محققان و متخصصان افتخار آفرین سازمان هوافضای سازمان وزارت دفاع و با بهره گیری از توانمندیهای داخلی و خارجی و فناوری بومی طراحی و ساخته شده است . در طراحی موشک نقطه زن “فاتح 313 ” که نوع جدیدی از موشک جدید فاتح به شمار می رود علاوه برسبک سازی  بدنه آن نسل پیشرفته از پیشرانه‌های سوخت جامد، مرکب و سنسور که با دانش بومی طراحی شده در آن به کار گرفته شده است. در آزمایش زوایای انجام شده توانمندی سیستم های بومی نصب شده در اصابت به هدف به اثبات رسیده   است .

*** نظر رسانه‌های خارجی درباره موشک نقطه‌زن ایرانی چیست؟

***کامرون- کنکورد: موشک سوخت جامد فاتح 313 مراحل آزمایش و شلیک را با موفقیت پشت سر گذاشت.

سایت کامرون-کنکورد (Cameroon- Concord) درباره رونمایی “موشک فاتح 313” نوشت: ایران از یک موشک نقطه‌‌زن با سوخت جامد با نام “فاتح 313” که از سوی متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده بود، رونمایی کرد.

نظر رسانه‌های خارجی درباره نظر رسانه‌های خارجی درباره

این سایت افزود: موشک طراحی شده با برد 500 کیلومتر در یک نمایشگاه در “تهران” با حضور دکتر “حسن روحانی” رئیس‌جمهور ایران و تعدادی از شخصیت‌ها رونمایی شد.

سایت کامرون-کنکورد (Cameroon- Concord) یادآور شد: “موشک فاتح 313” دارای ساختار پیشرفته‌ای بوده که حاوی حسگرهای ساخت داخلی و سوخت جامد بوده و این موشک به صورت جدی مراحل آزمایش موفقیت‌آمیز خود را پشت سر گذاشته است.

این سایت تاکید کرد: وزارت دفاع ایران طرحی را برای تولید انبوه راکت‌ها آغاز کرده است و در سال‌های اخیر در تولید تجهیزات ضروری نظامی به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده و جمهوری اسلامی ایران برای توسعه ظرفیت‌های دفاعی خود در راستای ساخت تجهیزات نظامی پیشرفته گام بر می‌دارد.

**پرس تی وی: “موشک فاتح 313” مراحل آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشت

سایت شبکه پرس تی وی (Press TV) درباره “موشک فاتح 313” نوشت: “موشک فاتح 313” با برد 500 کیلومتر و سوخت جامد به دست متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است.

این سایت افزود: این موشک با طراحی داخلی قابلیت‌های ویژه‌ای دارد و مراحل آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

*** العالم: ایران در ساخت تجهیزات نظامی توانمند است

العالم انگلیسی  (Alalam) درباره “موشک فاتح 313” نوشت: این موشک نقطه‌زن و با سوخت جامد بوده  و متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آنرا طراحی و تولید کرده‌اند.

نظر رسانه‌های خارجی درباره

این سایت یادآور شد: ایران در ساخت انواع تجهیزات نظامی به کمک کارشناسان خود به توفیقات بسیاری دست یافته و بسیار توانمند است.

العالم انگلیسی  (Alalam)  از قول مقامات ایرانی یادآور شد: ایران بارها گفته قدرت نظامی‌اش تهدیدی برای هیچ کشوری نیست و صرفا بازدارندگی پایه دکترین دفاعی ایران را تشکیل می‌دهد.

*** ایم‌لبنان: “موشک فاتح 313” سوخت جامد و 500 کیلومتر برد دارد

سایت ایم‌لبنان (Im Lebanon) درباره “موشک فاتح 313” نوشت: این موشک با سوخت جامد و برد 500 کیلومتر به دست وزارت دفاع ایران ساخته شده است.

*** پاکستان دفنس: “موشک فاتح 313” بزودی به تولید انبوه می‌رسد

سایت پاکستان دفنس (Pakistan Defense) درباره “موشک فاتح 313” نوشت: این موشک که در روز صنعت دفاعی ایران رونمایی شده، 500 کیلومتر برد دارد و با پایه سوخت جامد طراحی شده است.

نظر رسانه‌های خارجی درباره نظر رسانه‌های خارجی درباره

این سایت یادآور شد: “موشک فاتح 313” که نسخه جدیدی از موشک کلاس فاتح است، مراحل آزمایش خود را پشت سر گذاشته و به زودی به تولید انبوه می‌رسد.

طبق گفته رسانه‌های خارجی “موشک فاتح 313” یک موشک سطح به سطح با برد 500 کیلومتر و سوخت جامد بوده که از سوی متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده و ضمنا اعتقاد یکی از رسانه‌های خارجی بر این است که این موشک به زودی به تولید انبوه می‌رسد.

منبع : باشگاه خبر نگاران جوان

موضوعات مرتبط

Top