مسئولان ۱۰۰۰ میلیاردی باید محاکمه و مجازات شوندThe 1,000 billion people must be tried and punished

 

افشین پروین پور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان باید از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شد و باید پرسید چرا تا الان این کار انجام نشده است.

وی با بیان این که اعاده اموال نامشروع مسئولان یک کار زمین مانده است، تصریح کرد: از اول انقلاب تا کنون در رابطه با رسیدگی به اموال مسئولان تنها شعار داده شده است.

وی افزود: متاسفانه در دو دولت اخیر برخی افرادی حضور داشته و دارند که از ابتدای انقلاب در جمهوری اسلامی ایران پست و مسئولیت داشته اند و می بینیم که ثروت های ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دارند.

وی چنین اموالی باعث سئوال و تعجب است، بیان کرد: البته مشخص است که در به دست آوردن برخی اموال از رانت استفاده شده است.

کارشناس اقتصاد با تاکید بر این که صرفا مطرح و رسانه ای کردن طرح اعاده اموال نامشروع دردی را درمان نمی کند، اظهار کرد: واقعیت آن است که باید محاکمه صورت بگیرد و مسئولانی که از راه های غیرقانونی و رانتی اموال نامشروعی را جمع آوری کرده اند، مجازات شوند.

پروین پور گفت: اعاده اموال نامشروع مسئولان یک اراده سیاسی محکم می خواهد تا بتوان کار جلو برود و افراد متخلف محاکمه، مواخذه و مجازات شوند.

وی این را هم گفت که نتیجه بخش بوده “طرح اعاده اموال نامشروع” پس از تبدیل به قانون، مستلزم همکاری دستگاه ها و ارگان های ذی ربط است.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top