ایران برای ارتقای توان نظامی نیاز به مجوز هیچ‌ کس ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به‌نقل از مرکز خبر حوزه، امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی در بیست و هفتمین کنگره سرداران و 114 شهید روستای فردو در مجتمع امام خمینی (ره) قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و این تهدیدات در همه حوزه‌ها وجود دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند، ادامه داد: آمریکا از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن برای نظام اسلامی استفاده می‌کند و این امر همواره در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه آب ایران و آمریکا هرگز به یک جوی نخواهد رفت، تصریح کرد: این بدین خاطر است که ماهیت انقلابی اسلامی ایران آرمان‌خواهی، ضد‌استکباری و ضد سلطه و به دنبال ایجاد تمدن اسلامی بوده و ماهیت دنیای استکبار نقطه مقابل این امر است.

وی ایران ادامه داد: دشمنی‌ها و تهدیدات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و در یک مقطع خاص و یک مؤلفه قدرت نیست.

امیر موسوی با بیان اینکه دشمن با تهدیدات پیچیده وارد عرصه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: هدف تهدیدات دشمن اصل و ریشه و تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی تهدید همه جانبه است دفاع نیز باید همه جانبه باشد، اظهار داشت: همه باید خود را در سنگر دفاع و مبارزه با تهدیدات دشمنان ببینند و همه مسئولان در هر سنگری که هستند باید به این اصل مهم و اساسی توجه جدی داشته باشند و در این زمینه تلاش کنند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه همه آحاد جامعه باید در کنار هم متحد و همدل در مقابله با تهدیدات دشمن باشند، افزود: همه عرصه‌ها باید به عنوان خاکریز برای مردم و مسئولان به عنوان سنگر مقابله با تهدیدات دشمنان باشد و در این زمینه باید انسجام داشته باشند.

وی منطق و زبان دشمن را منطق و زبان زور عنوان کرد و با تاکید بر اینکه دشمن به جز زبان زور چیزی دیگری را نمی‌فهمد، تاکید کرد: خصلت دشمنان ایران این است که به جز زبان زور، زبان دیگری را نمی‌فهمند.

امیر موسوی افزود: در دفاع و بازدارندگی فقط کنار هم بودن کافی نیست و باید در هم تنیده و یکپارچه عمل کنیم.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به جایگاه ویژه قدرت دفاعی کشور به عنوان مشت آهنین ملت در برابر استکبار گفت: آرزوی همه ما پذیرش منطق از سوی دنیا است و همواره ما دنیا را دعوت به منطق کرده‌ایم ولی دزد اگر دیوار خانه‌ای را قابل عبور بداند از آنجا عبور می‌کند.

وی افزود: امروز دنیای سلطه به سردمداری آمریکای جنایتکار پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دزد تاریخ است و اگر برج و باروی دفاعی را ضعیف بیند یک روز صبر نخواهد کرد.

امیر موسوی تاکید کرد: واقعیت دنیای امروز این است که در پناه چرخش شنی تانک‌ها و غرش توپ‌ها فن‌آوری اجازه رشد پیدا می‌کند و حرکت ناوها و غرش جنگنده‌ها و موشک‌ها است که فرصت و پیشرفت دیپلماسی را به وجود می‌آورد.

وی تاکید کرد: فریاد «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده»، ایستادگی، مقاومت و آمادگی بسیج و ملت بزرگ ایران اجازه می‌دهد تا چرخ‌های اقتصاد به نفع ملت بچرخد.

جانشین فرمانده کل ارتش با اعلام اینکه نیروهای مسلح به عنوان دژهای مستحکم هستند، تاکید کرد: برای افزایش توان دفاعی نیاز به مجوز هیچ‌کس نداریم و تنها گوش و چشم‌مان به فرماندهی کل قوا است

موضوعات مرتبط

Top