تلاش دشمن برای قطب‌بندی در کشور ایجاد درگیری درون تشکیلاتی نظام است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دشمن برای دوقطبی‌سازی فضا به دو دسته “تندرو” و “میانه‌رو” گفت: تلاش دشمن این است که کشور را قطب‌بندی کند و با ایجاد درگیری درون‌تشکیلاتی نظام بتواند به اهداف خود برسد.

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری مبنی بر عدم استفاده از ادبیات دشمن و جلوگیری از دوقطبی‌سازی فضا به دو دسته “تندرو” و “میانه‌رو” اظهار داشت: در کشورمان یک بحث کلی داریم که عبارت است از انقلاب و ضدانقلابی؛ در واقع نیروهای کشورمان یا انقلابی هستند یا ضدانقلاب که اکثر قریب به اتفاق مردم انقلابی هستند و تعداد معدودی نیز ضدانقلاب هستند.

وی ادامه داد: از سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی یک جریانی تحت عنوان چپ و راست در کشور راه انداختند و افراد را در آن چیدند که حرکت خوبی نبود. پس از مدتی نیز بحث اصلاحات راه افتاد و نیروهای داخلی به دو دسته اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تقسیم شدند. البته مقام معظم رهبری روی این مسئله ایستادند و فرمودند که اصولگرایی معیار دارد و 8 معیار برای آن ارائه دادند و سعی کردند شقاقی را که از سوی جریانات بیرونی، بین نیروهای داخلی ایجاد شده، خنثی کنند.

این نماینده مجلس همچنین تصریح کرد: تلاش دشمن این است که بتواند کشور را قطب‌بندی کند و بین هر قطبی شقاق بیندازد و با ایجاد درگیری درون تشکیلاتی نظام بتواند به اهداف خود برسد لذا با دسته‌بندی کردن داخل کشور تلاش می‌کند اهداف خود محقق کند.

سالک با بیان اینکه مقام معظم رهبری با این تفکر قویاً مخالفت می‌کنند، گفت: انسان‌های دل‌سوخته و متدین و انقلابی‌ در داخل کشور تلاششان بر این است که این قطب‌بندی‌ها نباشد تا دشمن نتواند به اهداف خود برسد.

وی افزود: اگر خطوط قرمز نظام را رعایت کنیم، مشکلی در این دسته‌بندی‌ها نداریم چراکه هرکس معتقد به این خطوط باشد، خودی است و هرکس این خطوط را رعایت نکند، غیرخودی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان به مسئولان و نیروهای داخلی توصیه کرد که در میدان دشمن بازی نکرده و از ادبیات دشمن استفاده نکنند و تلاش کنند که با ادبیات اسلامی صحبت کنند.

Top