جنجال عقده گشایی/ پولدارهای تهران از کجا آورده اند؟ + تصاویر

 

?جنجال عقده گشایی بچه پولدارهای تهران و به تبع آن ايران?
?پولدارهای تهران از کجا آورده اند؟ + تصاویر?
ایده ایجاد پیج بچه پولدار ها براي اولین بار در سال ۲۰۱۲ در یکی از صفحات خارجی اینستاگرام شکل گرفت و عده ایی بچه پولدار با عکس گرفتن از وسایل و لوازم شخصی و خانه و ماشین های لوکس خود و قرار دادنشان در آن پیج تا به خودنمایی و فخر فروشی بپردازند . چندی قبل عده ایی از دختر و پسر های پولدار تهرانی به تقلید از آنها با ایجاد صفحه ایی در اینستاگرام و قرار دادن تصاویری از وسائل گران قیمت ماشین های لوکس پارتی های خانگی و … دست زدند.
?«نوکیسه ها»?این، تعبیری است که گزارش نویس «تایمز» از صفحه اینستاگرام بچه پولدارهای تهرانی دارد. صفحه ای که پس از مدت بسیار کوتاهی از راه اندازی اش، بیش از62 هزار تعقیب کننده پيدا كرد. صفحه بچه پولدارها آلبوم تصاویر پولدارهای پایتخت است.
جوان هایی که بی هیچ پروایی، هر روز از خانه زندگی و اتومبیل و تفریحات لوکس شان عکس می گیرند و در آنجا به اشتراک می گذارند. محفلی برای دورهمی مجازی یک طبقه خاص و کم جمعیت که انگار قرار است بیشتر باهم آشنا شوند. طبقه ای خاص که مورد توجه «بی بی سی فارسی»، «المانیتور» و … هم قرار گرفته اند.
کار به جایی رسیده که صفحه های اینستاگرام مشابه با نام شهرهای دیگر هم ایجاد شده است تا نوکیسه های سایر شهرها هم از بچه پولدارهای تهرانی عقب نمانند

 

 

”در اولین نگاه، وقتی عکس ها را در اینستاگرام مشاهده می کنید، ممکن است تصور کنید به تصاویری از ثروتمندان کشورهای عرب خلیج فارس برخورده اید و یا شاید هم امارات متحده عربی. ممکن است منطقه را صحیح تشخیص داده باشید اما کشور را اشتباه تشخیص دادید چراکه آن کشور ایران است نه یک کشور عرب. ممکن است باور کردنی نباشد، اما اکونومیست گزارش داده است که شرکت خودروسازی پورشه بیش از هر شهر دیگری در خاورمیانه در تهران فروش داشته است . یک مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا معتقد است که این گروه از ایرانیان ثروتمند شبیه به ثروتمندان روسیه هستند.”

 

Top