بی‎اخلاقی پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در انتشار خبر بنزین + سند

پایگاه اطلاع رسانی دولت

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت که صبح امروز خبر داده بود “بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می‌شود”، بعد از انتشار گسترده خبرش در رسانه‌ها، به متن خبرش دست بُرد و با کمال بی‌اخلاقی، رسانه‌ها را به سوء برداشت و خبرسازی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ساعت ۱۰ و ۱۷ دقیقه صبح امروز پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در گزارشی خبر داده بود، “بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می‌شود” که این خبر پس از بازنشر در خبرگزاری تسنیم بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد و با مخالفت نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم مواجه شد.

پس از آن مسئولان دولت مجبور به واکنش و بعضاً تکذیب نهایی شدن قیمت‌ها شدند، آنگاه پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به متن خبرش دست بُرد و تحت فشار مسئولان دولت، آن بخش از خبر را که از نهایی شدن قیمت‌های بنزین و گازوئیل حکایت داشت، اصلاح و عبارت «پیشنهاد» را جایگزین کرد.

حال جالب است که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در یک اقدام ریاکارانه با ارائه توضیحاتی، خبرگزاری‌هایی را که خبرش را بازنشر دادند، به خبرسازی و سوء برداشت متهم می‌کند. البته این گونه بی‌اخلاقی‌ها در گذشته نیز از سوی رسانه‌های دولت یازدهم و دوازدهم بارها تکرار شده بود.

خبرگزاری تسنیم تصویر خبر اول و دوم (اصلاحی) پایگاه اطلاع‌رسانی دولت را به‌شرح زیر منتشر می‌کند.

انتهای پیام

موضوعات مرتبط

Top