جایگاه حقوقی ایرانیان در عرصه بین الملل باید تثبیت شود/The legal status of Iranians in the international arena should be consolidated

 

مشهد-رئیس دومین همایش چکش زرین عدالت گفت: تثبیت جایگاه حقوقی ایرانیان در عرصه بین الملل موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگارمهر، مجید قاضی زاده بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری همایش چکش زرین عدالت، ایجاد پیوندی گسترده میان عموم مردم و جامعه حقوقی کشور است تا کمکی به حل معضلات حقوقی جامعه شود. 

وی بیان کرد: تقدیر از مشاهیر و چهره های برجسته حقوقی به احیای سنت تقدیر از مفاخر، ارتقای فرهنگ حقوقی و گسترشدوستی کمک می کند.اهدای چکش زرین عدالت همچنین می تواند توجه آحاد جامعه را نسبت به بسط مسائل حقوقی و اهتمام ویژه به حقوق شهروندی با نگاه کاهش معضلات اجتماعی جلب کند. 

قاضی زادهاز همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور برای انتخاب چهره برتر حقوقی سال ۹۶ خبر داد و گفت: در تلاش هستیم علاوه بر اعلام چهره حقوقی برتر سال، از چهره های ماندگار در عرصه وکالت، قضاوت، سردفتری، مشاوران حقوقی در نهادهای اجرایی نیز تقدیر کرده و خدمات آنان را به مردم و جامعه حقوقی کشور معرفی کنیم. 

رئیس همایش چکش زرین عدالت اظهار کرد: این همایش در آینده باید به سویی حرکت کند که بتواند چهره حقوقی برجسته در عرصه بین الملل را نیز شناسایی و به بررسی شاخص های ممتاز وی بپردازد تا بتواند جایگاه ایرانیان را در عرصه حقوق بین الملل ارتقا بخشد. 

وی بیان کرد: امید است که برگزاری دومین همایش چکش زرین عدالت در اسفند ماه امسال بتواند در شناسایی ظرفیت های جامعه حقوقی و شناساندن این توانمندی ها به مردم، در ارتقای فرهنگ حقوقی موثر واقع شود. 

در ادامه دبیر دومین همایش چکش زرین عدالت از غنابخشی محتوای این همایش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با غنابخشیدن به حوزه های محتوایی و علمی، نظم بیشتری به فعالیت اعضای شورای مرکزی همایش چکش زرین عدالت ببخشیم. 

سعید حقیقی اظهار امیدواری کرد با فعالیت کمیته علمی همایش پیشنهادات ارزنده ای در جهت بهبود بهداشت حقوقی گردآوری و منتشر شود.
شایان ذکر است در این مراسم از پوستر دومین همایش چکش زرین عدالت رونمایی ش

موضوعات مرتبط

Top