امام‌جمعه کرج: مراسم گرفتن برای “تعویض پلاک خانه رئیس‌جمهور” زیبنده نظام اسلامی نیست

حسینی همدانی

امام‌جمعه کرج گفت: اینکه مسئولان برای تعویض پلاک خانه رئیس‌جمهور تلاش کرده و مراسم بگیرند زیبنده نظام اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه امروز کرج با تاکید براینکه مومنان همیشه عملی انجام می‌دهند که از مسیر ولایت جدا نشوند، اظهار داشت: فرد مبتلا به صفت زشت و زننده غیبت باید از این عمل توبه کند و حضرت رسول اکرم(ص) در روایتی می‌فرماید که روزه و وضو این فرد باطل می‌شود بنابراین غیبت‌کننده برای پذیرش توبه باید حلالیت بطلبد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه غیبت تنها زمانی بخشیده می‌شود که حق‌الناس این رفتار رفع شود، افزود: در روایتی از امام صادق(ع) ایشان طلب آمرزش غیبت را بخشش افرادی می‌دانند که مورد غیبت واقع شده‌اند و اگر این صفت برطرف شود آثار مثبت بسیار زیادی در جامعه دارد.

وی با بیان اینکه زمانی ایمان در مومن استوار است که زبان را کنترل کند، اضافه کرد: ترک غیبت از ده هزار نماز مستحبی بهتر است و بهترین وسیله و ابزار برای رسیدن به بهشت ترک این مورد ناپسند است و خداوند تعهد داده که فردی را که ترک این گناه کند وارد بهشت می‌کند.

خطیب نماز جمعه کرج تنها مورد جایز بیان غیبت را افشاگری علیه ظلم دانست و بیان کرد: زمانی که فرد مورد ظلم قرار گیرد و راهی جز افشاگری علیه ظالم را ندارد جایز است این کار را انجام دهد و باید افشاگری به اندازه ظلم باشد و قصد از این کار زدودن کار ناپسند بوده و تنها مظلوم می‌تواند افشاگری کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه ۷ صفر در روایتی شهادت امام حسن مجتبی(ع) و سیره علما در عزاداری در این روز است، گفت: در مدت امامت، ایشان بر اساس عدالت و سیره نبوی جامعه اسلامی را هدایت کردند ولی افرادی در این جامعه به امام حسن مجتبی(ع) خیانت کردند و امام مجبور به صلح با معاویه شد و امام دوم شیعیان شروع به نشر و گسترش افکار شیعه کرد و امویان چنان کینه‌ای از امام حسن مجتبی(ع) داشتند که اجازه تدفین در کنار مزار حضرت رسول اکرم(ص) را ندادند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه نفوذ در جامعه اسلامی و تخریب اذهان عمومی کار دشمنان است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی دست آمریکا و دشمنان را از تمام امور کشور کوتاه و قطع کرد و استکبار درصدد است با طرح‌های جایگزین نظام را از بین ببرد.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ یک طرح برای بازگشت نفوذ در داخل کشور بر اساس مراحل ۵ گانه بود، توضیح داد: این طرح در قالب مهار، تغییر رفتار و در نهایت تغییر ساختارهای داخلی نظام بود و به دنبال این بود که ذائقه و نگرش مردم را عوض کند.

وی با بیان اینکه آمریکا درصدد است با این طرح غرب‌گرایان منزوی داخلی را به صحنه سیاست کشور بازگرداند، گفت: فتنه‌گران با روش‌های غیراخلاقی علیه منافع و هویت مردم ایران اقدامات خطرناکی انجام دادند و سبب افزایش تحریم‌های هوشمند علیه کشور شدند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول کشور و تحریم‌های اقتصادی نتیجه فشارهای فتنه‌گران علیه مردم ایران است، افزود: دشمن با این تحریم‌ها این گونه القا می‌کند که بهبود معیشت و اقتصاد باید از مسیر مذاکره محقق شود و عده‌ای در داخل نیز علیه گفتمان انقلاب در عدم سازش با دشمن موضع‌گیری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران قصد دارند در منصب‌های تصمیم ساز نظام نفوذ و با تغییر گفتمان خود را وارد عرصه کنند، گفت: غرب‌گرایان از راه انتخابات، گزینش و مسئولیت‌های دیگر وارد سیستم شده و در زمانی در یکی از روزنامه‌های آمریکایی راه مقابله با ایران را فشار اقتصادی همراه با تقویت اپوزیسیون داخلی قلمداد می‌کردند.

خطیب نماز جمعه کرج با تاکید بر اینکه تنها بصیرت و شناخت دشمن سبب ناکامی طراحی‌های آن‌ها می‌شود، اضافه کرد: حفظ آرمان‌های انقلاب که مورد تهاجم دشمنان قرار دارد تنها با ایستادگی در مقابل این طراحی‌ها است و مردم ایران همیشه نشان داده که سیاست‌های غرب را افشا می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه یکی از مسیرهای تعیین شده آمریکا علیه ایران این است که کشور را در منطقه تضعیف کند، توضیح داد: آمریکا در نظر دارد با هر شیوه‌ای در ابتدا ایران را از قدرت برتر منطقه‌ای دور کند و برنامه هسته‌ای کشور را از بین ببرد و در آخر سبب شود که ایران از حمایت حزب الله لبنان و محور مقاومت دست بردارد.

وی با تاکید بر اینکه غرب قصد دارد با تحریم صنعت موشکی ایران را هدف قرار دهد، عنوان کرد: با کنترل‌های محدودکننده، طرحی به اصطلاح “ماشه”  را در نظر دارند که تحریم‌ها علیه ایران بازگشت‌پذیر باشند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه مرحله آخر این پازل تشویق به تعامل برای تغییر رفتار کشور در مقابل دشمن است، تاکید کرد: غرب‌زدگان در موضوعات فرهنگی و اقتصادی کارهایی را انجام داده و در داخل دشمن بزرگ “آمریکا” را بزک و از حمله احتمالی این کشور به ایران مردم را می‌ترسانند.

وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد نظام جمهوری اسلامی را تغییر داده و بر اساس سیاست‌های خود وارد دهکده جهانی کند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با رصد دقیق و هوشمندانه همواره تلاش‌های دشمن را برای ضربه به کشور نقش بر آب می‌کنند.

آیت الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه نفوذ در جهان اسلام از شیطنت‌های استکبار جهانی است، بیان داشت: آمریکا قصد داشت با مذاکرات هسته‌ای وسیله‌ای برای نفوذ در مراکز نظامی، اقتصادی و سیاسی کشور ایجاد کند ولی راه‌های این موضوع توسط رهبری بسته شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه تحلیل آمریکا در قبال کشور اسلامی ایران اشتباه است، گفت: تا زمانی که مردم با انسجام و وحدت و اطاعت از ولی‌فقیه در صحنه هستند کار دشمن به جایی نمی‌رسد و این نظام با قدرت نقشه‌های واپسگرایان غرب‌زده را از بین می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه غرب‌گرایان درصدد تعامل با غرب و تحریف چهره و خط امام خمینی(ره) هستند، افزود: ملتی که شهید ۱۳ ساله مانند شهید فهمیده و چند هزار شهید دانش‌آموز دارد در مقابل دشمن کوتاه نمی‌آید و با طرح‌هایی مانند حذف جهاد و شهادت از کتاب‌ها و آموزش ۲۰۳۰ از این راه جدا نمی‌شود.

امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه محرم و صفر تمام توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند، گفت: اربعین حسینی باید با شور و شعور همراه بوده و پیام اربعین این است که راه قدس از کربلا می‌گذرد و هر زائر ایرانی باید یک سفیر برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه باید در اربعین حسینی آرمان‌های مردم مستضعف و فلسطین برای تمام اقوام و مردم کشورهای دیگر تبیین شود، خاطرنشان کرد: مناسک اربعین باید به گونه‌ای صورت گیرد که چهره استکبار و رژیم صهیونیستی به عنوان خبیث ترین  رژیم ظالم جهان به ملت‌های دیگر معرفی شود و هر زائر ایرانی یک خبرنگار برای معرفی عظمت اسلام و ایران باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه بیکاری و گرفتاری مردم که تحت شرایط سخت معیشتی هستند باید توسط مسئولین در اولویت در نظر گرفته شود، توضیح داد: اصلاح امور معیشتی مردم در اولویت کارهای کشور است و مسئولین باید با دوری از تجمل‌گرایی تلاش خود را برای رشد و تعالی اقتصاد و فرهنگ انجام دهند.

وی اضافه کرد: اینکه مسئولین برای تعویض پلاک خانه رئیس‌جمهور تلاش کرده و مراسم بگیرند زیبنده نظام اسلامی نیست و باید ساده‌زیستی را از امام و مقام معظم رهبری آموخت.

آیت‌الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه دریاچه ارومیه در ۴۰ روز ۳۰۰ کیلومتر خشک شده است و مسئولین باید پاسخگو باشند، یادآور شد: وعده‌های مسئولین برای احیا این دریاچه با هزینه‌های ده‌ها میلیاردی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به سرانجام نرسیده که باید پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه بنده مخالف شادی، ورزش و هنر نبوده و تمام مسائل فرهنگی را تسلط  کامل داشته و هر فردی تمایل داشت حاضر به مناظره هستم، افزود: بنده به شدت  مخالف حرام، گناه و ابتذال بوده و از این موارد جلوگیری می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با انتقاد از برگزاری و تماشای مختلط بازی دربی در سالنی در کرج ادامه داد: بنده در طول این مدت برنامه‌های فرهنگی استان را در حد توان دنبال کردم، از مسئولین بالاتر درخواست داریم به این موضوعات رسیدگی عاجل کنند و علیرغم تذکراتی که از دستگاه‌های امنیتی مبنی بر عدم برگزاری این مراسم داده شد باز هم با وقاحت مراسم برگزار شد. باید به این موضوع رسیدگی شود و مسئولان ناظر رده بالا به این موضوع ورود و رسیدگی کنند.

موضوعات مرتبط

Top