نامه چند چهره‌ ایرانی-آمریکایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید

نامه چند چهره‌ ایرانی-آمریکایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید – BBC Persian

نامه چند چهره‌ ایرانی-آمریکایی به ترامپ: برجام را حفظ کنید

  • 6
دونالد ترامپI
ترامپ توافق هسته‌ای با ایران را “بدترین توافق تاریخ” می‌داند

٣٧ نفر از چهره‌های هنری، دانشگاهی و فعالان سیاسی ایرانی-آمریکایی در نامه سرگشاده‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، از او خواسته‌اند که توافق هسته‌ای گروه ١+ ۵ با ایران را حفظ کند.

امضاکنندگان این نامه از آقای ترامپ خواسته‌اند که نگذارد “نیروهای جنگ و درگیری این اوضاع غمبار را با افزایش تنش بدتر کند.”

چهره‌هایی چون یرواند آبراهامیان، شهره آغداشلو، آصف بیات، ماز جبرانی و ابراهیم نبوی این نامه را امضا کرده‌اند و به رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته‌اند میلیون‌ها نفر از مردم ایران با وجود مخالفت با تصمیم‌های حکومت، از توافق هسته‌ای خوشحالند.

دونالد ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی توافق هسته‌ای با ایران را “بدترین توافق تاریخ” خواند و گفت مفاد آن باید دوباره مورد مذاکره قرار گیرد.

چندی پیش شماری از فعالان سیاسی ایرانی در نامه‌ای به آقای ترامپ خواهان وضع تحریم‌های بیشتر علیه نهادهای وابسته به سپاه و آیت‌الله علی خامنه‌ای شدند.

نویسندگان نامه جدید به دونالد ترامپ به او گفته‌اند که تنها “جنبشی بومی” در ایران می‌تواند به جامعه‌ای آزادتر و حکومتی پاسخگوتر منجر شود و نباید اجازه داد نیروهای تندرو در ایران از بهانه “تهاجم خارجی” برای سرکوب فعالان دموکراسی خواه استفاده کنند.

موضوعات مرتبط

1 دیدگاه;

Top