حملات هوایی انگلیس در سوریه فقط هیاهوی رسانه‌ای است و تأثیری ندارد

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با اشاره به بی‌اثر بودن حملات هوایی انگلیس علیه تروریست‌های داعش در سوریه، این حملات را فقط هیاهوی رسانه‌ای و جنگی این کشور توصیف کرد.


«عمران الزعبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه تأکید کرد که حملات هوایی انگلیس علیه گروه تروریستی داعش در سوریه یک هیاهوی رسانه‌ای و جنگی است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از الزعبی گزارش داد که این حملات هیچ تأثیر عملی در عرصه زمینی ندارد.

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری «بی.بی.سی» تأکید کرد که سوریه از هر طرفی که با تروریسم مبارزه کند استقبال می‌کند «ولی اگر [این طرف] در مبارزه با گروه تروریستی داعش جدی است باید دنباله‌رو روسیه باشد و با دولت سوریه نیز فعالیت کند».

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه همچنین اظهار داشت: «هر طرفی که با ارتش و دولت سوریه هماهنگ نباشد، عملا با گروه داعش نمی‌جنگد بلکه قصد دارد که در برابر ملت و دولتش تظاهر کند که با آن می‌جنگد».

الزعبی با اشاره به اینکه کشورهای غربی از جمله انگلیس بمباران می‌کنند ولی نمی‌توانند برای مبارزه با تروریسم هیچ اقدام عملی انجام دهند، تصریح کرد: «همه این مسئله عبارتست از هیاهو و تبلیغات رسانه‌ای و صدای انفجار. ولی [چنین حملاتی] هیچ تأثیر عملی نخواهد داشت».

وزارت دفاع انگلیس روز گذشته اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور نخستین حملات را علیه مواضع داعش ترتیب داده‌اند ولی از نتایج آن چیزی نگفتند.

منبع : خبر گزاری فارس

 

برچسب ها :

موضوعات مرتبط

Top