حاکمان عیاش کشور های ساحل خلیج فارس دیدند که اربابانشان معذرت خواستندبهتر است یاوه گویی نکنند

 سردار فدوی: ناوهواپیمابر آمریکا و فرانسه در تیررس موشک‌های ما بودند و اگر کار غیرحرفه ای خود را ادامه می دادند، انهدام قطعی آنها را به دنبال داشت و فاجعه ای رخ می داد که در طول تاریخ برای آنها اتفاق نیفتاده بود.


سردار فدوی:

سپاه آماده انهدام ناوهای هواپیمابر آمریکا و فرانسه بود/ تفنگداران آمریکایی هیچ مقاومتی نکردند

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: پس از بررسی ها مشخص شد که آمریکاییها بدون طرح از پیش تعیین شده وارد آبهای ایران شده بودند.

به گزارش مشرق، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به رها کردن 10 نظامی آمریکایی بازداشت شده، گفت: پس از بررسی‌ها، مشخص شد آمریکاییها بر اساس طرح از پیش تعیین شده وارد نشده بودند. آنها مقاومتی نکردند و پس از بازداشت، به جزیره فارسی منتقل و پس از طی مراحل مورد نظر رها شدند.

فدوی با اشاره به زمان دستگیری این تفنگداران دریایی در ساعت 146:30 دقیقه در حوالی جزیره فارسی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه، مسئولیت حفاظت از تنگه هرمز و خلیج فارس را بر عهده دارد و با توجه به اینکه عبور و حضور امریکایی ها در آبهای سرزمینی ایران، “بی ضرر” تلقی نمی شود، اجازه عبور و حضور آنها را نخواهیم داد.

وی در عین حال با اشاره به رفتارهای غیر حرفه ای ناو هواپیمابر “هری ترومن” امریکا و “شارل دو گل” فرانسه گفت: ناوهواپیمابر آمریکا و فرانسه در تیررس موشک‌های ما بودند و اگر کار غیرحرفه ای خود را ادامه می دادند، انهدام قطعی آنها را به دنبال داشت و فاجعه ای رخ می داد که در طول تاریخ برای آنها اتفاق نیفتاده بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آنها در معرض شلیک های ما بودند و موشک های ساحل به دریا و قایق های تندرو موشک انداز نیروی دریایی سپاه، در آمادگی کامل بودند.

سردار فدوی با اشاره به رفتارهای اسلامی صورت گرفته با این متجاوزان آمریکایی گفت: آنها ضمن قبول اشتباهات خود، از طرق دیپلماتیک به نوعی عذرخواهی کردند.

وی در پایان تاکید کرد: آمریکایی ها اگرچه در این قضیه، رفتارهای غیر حرفه ای داشته و البته توبیخ نیز خواهند شد، اما می دانند هرگونه اقدام آنها، به نابودی شناورهایشان خواهد انجامید.

Top