نظر قرارگاه پدافندهوایی درباره رؤیت اشیای نورانی در آسمان کشور + جزئیات

نشست خبری معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص)

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) علت رؤیت اشیای نورانی در برخی نقاط کشور را تشریح کرد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ دوم علیرضا الهامی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به رؤیت اشیای نورانی در برخی نقاط کشور گفت: رؤیت اشیای نورانی امشب در آسمان برخی مناطق جنوبی کشور، حاصل سوزش  بوستر موشک “دومین” ماهواره جاسوسی آمریکا با نام NROL_52 بوده است که از فلوریدا پرتاب شده و از سوی دیگر روسیه نیز برای جایگذاری کپسول در ماهواره پرتابی ماه قبل، پرتاب همزمانی را داشته است که خطوط پدافند هوایی از جنوب غرب تا هرمزگان (اهواز، شیراز و بندرعباس) در ارتفاع خیلی بالا و سرعت  فراصوت آن را کشف کردند و در جنوب هرمزگان ناپدید شدند.

همچنین بخوانید: واکنش یکی از مسئولان سپاه قدس به عربده‌کشی ارتش آمریکا

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی اظهار کرد: خط سیر واقعی موشک‌های پرتاب‌شده از خارج مرزهای کشورمان بوده و به‌دلیل ارتفاع خیلی بالا به نظر آمده که از آسمان کشور عبور کرده است.

وی تأکید کرد: این‌گونه سوزش بوستری هیچ خطری نداشته و تا قبل از رسیدن به ارتفاع ۸۰ تا ۹۰ هزارپایی سوخته و از بین می‌روند.

امیر الهامی افزود: ضمناً چندین پرواز ترانزیت خارجی و مسافربری داخلی نیز در این مورد از شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور استعلام کردند که اطلاعات تخصصی برای ایمنی بیشتر به آنها ارائه شد.

الهامی در پایان تأکید کرد: موشک روسی سایوز Soyuz 2-1A از پایگاه فضایی قزاقستان پرتاب شده و محموله تجهیزاتی Progress MS-07 را در روز دوشنبه ساعت ۱۵۰۰ به ایستگاه منتقل کرده است که سوزش بوستر آن با ماهواره‌بر آمریکایی همزمانی داشته است.

انتهای پیام

برچسب ها : ,

موضوعات مرتبط

Top