کشتی نیاز به حمایت مضاعف وزارت ورزش ندارد برزگر: ۳ میلیارد معوقه فدراسیون را بدهند/ اگر پول ندارند پس چرا حقوق میلیاردی کی‌روش را پرداخت می‌کنند؟

کشتی نیاز به حمایت مضاعف وزارت ورزش ندارد

برزگر: ۳ میلیارد معوقه فدراسیون را بدهند/ اگر پول ندارند پس چرا حقوق میلیاردی کی‌روش را پرداخت می‌کنند؟

 منبع تسنیم

منصور برزگر

پیشکسوت کشتی علیه وزارت ورزش موضعگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منصور برزگر گفت: فدراسیون کشتی نیازی به حمایت مضاعف وزارت ورزش و جوانان ندارد و متولیان این وزارتخانه بهتر است سه میلیارد تومان معوقه این فدراسیون را پرداخت کنند.

وی با بیان این مطلب افزود: تا جایی که من شنیده ام فدراسیون کشتی چند ماه گذشته به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و متعاقبا اخذ رای اعتماد وزرای محترم با همه مشکلات و تنگناها موجود تلاش کرد، برای اینکه طرح مشکلات و مسائل کشتی کشور ، محل سوء برداشت‌های سیاسی نشود و موجب بر هم خوردن فضای اجتماعی ورزش کشور در ایام انتخابات نباشد، از طریق مکاتبات و مذاکرات متعدد با مسئولان وزارت ورزش و جوانان، حق و حقوق خانواده کشتی را به عنوان ورزش اول کشور پیگیری کند اما متاسفانه هیچ نتیجه ای دریافت نکرد.

پیشکسوت کشتی کشور ادامه داد: یکی از مسائل اصلی فدراسیون کشتی، عدم پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان از معوقات خانواده کشتی کشور از ابتدای سال تا کنون است. علاوه بر آن حدود یک و نیم میلیارد تومان دیگر از معوقات فدراسیون کشتی نیز باید از طریق کمیته ملی المپیک به فدراسیون تخصیص داده شود که این موضوع هم به دلیل عدم تخصیص منابع دولتی به کمیته المپیک به دست این فدراسیون و سایر فدراسیون ها نرسیده است.

دارنده مدال نقره المپیک تصریح کرد: فدراسیون کشتی با وجود طلب چهار و نیم میلیارد تومانی خود تلاش کرد با آرام نگه داشتن فضای کار در کشتی کشور به سختی مقدمات حضور تیم های ملی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان خود را در رقابت های آسیایی و جهانی در دو رشته آزاد و فرنگی و در کنار کشتی های سنتی مردان و زنان دنبال کند.

دارنده مدال طلای جهان افزود: حالا سوال ما این است که چرا حق کشتی را نگه داشته‌اند؟ مگر ما پرافتخارتر و مظلوم تر از ورزش ملی کشور داریم؟ چرا می توانند حقوق میلیاردی فلان مربی یک رشته خاص ورزشی را ماهانه بدهند؟ اما وقت کسب افتخارات از تشویق و تجلیل از کشتی به یک باره غافل میشوند و هیچکس وقتی برای تجلیل از قهرمانان بزرگ و قهرمانی های بزرگ کشتی ندارد.

برزگر خاطر نشان کرد: تا جایی که من شنیده ام فدراسیون کشتی با وزارت ورزش ١۴ میلیارد تومان موافقت نامه امضاء شده دارد و تا پایان ۶ ماهه اول سال حداقل نیمی از آن باید به فدراسیون پرداخت شود. و چیزی فراتر از حق کشتی نمی‌خواهد و نیاز به حمایت مضاعف ندارد.

وی در پایان گفت: از مسئولان وزارت ورزش می پرسم چه اتفاقی افتاده که این‌قدر کشتی را در تنگنا گذاشته ایم؟ مردم می‌خواهند بدانند چرا حق کشتی را نگه داشته اند? اگر مشکل مالی است پس چرا حقوق میلیاردی کی روش را پرداخت می کنند این سوالی است که ما جامعه کشتی از آقایان داریم.

موضوعات مرتبط

Top