وعده دولت روحانی برای اعطای وام با ضمانت یارانه محقق نشد

 

خبرگزاری صدا و سیما:
وعده دولت برای اعطای کارت اعتباری با در نظر گرفتن یارانه نقدی به عنوان ضمانت،‌ در تیرماه هم عملیاتی نشد و تنها به یک بانک محدود باقی ماند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در حالی که فرشاد حیدری، معاون نظارت بانک مرکزی اجرای طرح یاراکارت را به تیرماه موکول کرده بود،‌اما مراجعه به شعب برخی بانک‌ها حاکی از اجرایی نشدن این وعده است. در واقع، مسئولان باجه شعب بانک‌ها، از ابلاغ نشدن بخشنامه این تسهیلات می‌گویند و برخی دیگر هم از اصل طرح بی‌اطلاع هستند.
رضا حسین‌زاده، رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی هم درباره تاخیر در ارائه این خدمت گفت: بانک‌ها به تدریج برای اعطای خدمت یاراکارت اقدام می‌کنند.
وی افزود: این بانک در گذشته طرح کارت اعتباری را در دستور کار داشته است، اما در قالب طرح یاراکارت اگر لازم باشد اقدام خواهد کرد.
در عین حال، بانک‌های خصوصی هم به علت نرخ سود ۱۸ درصد به این طرح روی خوش نشان نداده‌اند.
اجرای وعده یاراکارت در حالی تنها به یک بانک محدود باقی مانده که بانک مرکزی در طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج، یکی از شیوه‌‌های جایگزین ضمانت را یارانه نقدی معرفی کرده است.
طرح یاراکارت،‌ کارت‌هایی تا سقف پنج میلیون وام با بازپرداخت حداکثر سه ساله با نرخ سود ۱۸ درصد است که متقاضیان بدون نیاز به معرفی ضامن می‌توانستند از یارانه نقدی خود به عنوان وثیقه این تسهیلات استفاده کنند.
گفتنی است پرداخت وام از طریق کارت اعتباری کالا با ضمانت قراردادن یارانه یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی بود که تاکنون محقق نشده است.

 

موضوعات مرتبط

Top