آیا شهردار تهران ممنوع‌التصویر است؟+ فیلم

اولین نشست خبری محمدعلی نجفی شهردار تهران

محمدعلی نجفی شهردار تهران می‌گوید که احساس می‌کند در تلویزیون ایران ممنوع التصویر است. این گزارش به بررسی صحت و سقم این احساس می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی نجفی شهردار اصلاح‌طلب تهران روز گذشته در نشست خبری به خبرنگاران گفت که در صداوسیما ممنوع‌التصویر شده است.

نجفی با به استناد به اینکه دیداری با فرماندهان ناجا داشته و به گفته او این دیدار در سیما پخش نشده است، گفت: در نشستی با فرماندهان نیروهای انتظامی داشته و حتی مصاحبه‌ای با شبکه‌های تلویزیونی انجام دادم اما این مصاحبه پخش نشد و با وجود این مساله شایعه ممنوع‌التصویری‌ام را شنیدم.

اظهارات شهردار تهران مبنی بر ممنوع‌التصویر بودنش در رسانه‌‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت به طوری که برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب آن را به عنوان تیتر یک خود انتخاب کردند و برخی دیگر با مفروض دانستن ممنوع‌التصویری محمدعلی نجفی، به نقد و تحلیل این موضوع پرداختند.

اما آیا، شهردار تهران ممنو‌التصویر است؟ بررسی ما نشان می‌دهد در مدت اندکی که محمدعلی نجفی به سمت ریاست شهرداری تهران منصوب شده او حداقل سه بار در شبکه‌های مختلف صدا و سیما حضور داشته و اخبار مرتبط با او روی آنتن رسانه ملی رفته است؛ یک کارشناس رسانه ملی با رد اظهارات نجفی به تسنیم گفت: طبیعی است که در هیچ مقطعی اینطور نبوده که تمام تحرکات، دیدارها، برنامه‌ها و عملکرد شهرداری تهران روی آنتن سیما باشد چرا که منطقاً چنین فرصت و زمانی برای سیما فراهم نیست و پرداختن به این همه این امور نیازمند یک شبکه اختصاصی است. اینکه آقای نجفی می‌گوید چون یک دیدار یا یک مصاحبه از او پخش نشده پس ممنوع‌التصویر است منطقی نیست و با این استدلال می‌‌توان همه مسئولان کشور را ممنو‌ع‌التصویر دانست چرا که به طور طبیعی همه برنامه‌ها و دیدارهای مسئولین نمی‌تواند روی آنتن سیما باشد.

یک بررسی اجمالی از آرشیو چند ماه گذشته صداوسیما نشان می‌دهد که تصاویر، برنامه‌ها و حتی نشست خبری محمد علی نجفی در چند نوبت از آنتن سیما پخش شده است و حتی برخی از آنها نه تنها از یک شبکه، بلکه از چند بخش خبری اعم از خبر ۲۱- خبر ۲۴ و … پخش شده است.

آرشیو صدا و سیما می‌گویند در چند ماه گذشته چندین خبر از محمدعلی نجفی شهردار تهران در کنداکتور صدا و سیما قرار گرفته و روی آنتن صدا و سیما رفت که برخی از این موارد به شرح زیر است:

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

Top