گستاخی در نشست عرب / کم رنگ کردن گردن زنی+سر پوش گذاشتن به جنایات جنگی عربستان

ظاهراآنچه که انتظار میرفت در نشست اتحادیه عرب در رابطه با محکوم کردن اتفاقات اخیر در ایران به وقوع پیوست و  دست نشاندگان و نوکران صهیونیست  ها و آمریکائیها هم نوا و همصدا بااربابان خود ایران را محکوم کردند. اما نکته قابل توجه در این نشست ترس و وحشتی بود که در این چند روز وجدان های بیدار مردمی در اقصی نقاط جهان بویژه در کشور های اروپایی بر علیه فجایع انسانی حاکمان عربستان و   آل سعود صورت گرفته، از طرفی استفاده از بمب های خوشه ای بر علیه مردم مظلوم یمن و ثبت جنایت جنگی در کارنامه ننگین آل سعودکه حاکی از در ماندگی و عجزو ناتوانی نیروهای عیاش و بی خاصیت عربستانی است باید بگونه ای تحت االشعاع عواملی قرار می گرفتند و حکایت مزدوران احمق و حاکمان عیاش عرب حکایت کبک وفرو بردن سر به زیر برف است اینها فکر می کنند با این نشست های عربی خود می توانند وجدانهای آگاه مردمی دنیارا کم رنگ قلمداد کنند


آخرین خبر/ به گزارش”الحدث”؛ نشست وزرای خارجه کشورهای عربی برای بررسی تحولات اخیر در روابط عربستان و ایران آغاز شد.

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیرخارجه امارات در آغاز این نشست گفت: حمله به اماکن دیپلماتیک عربستان در ایران را به شدت محکوم می کنیم‎. اقدامات عربستان از عزم راسخ آن در نابودی تروریسم حکایت دارد.‎ هیچ کشوری حق دخالت در امور عربستان را ندارد‎.وی همچنین در ادامه ادعاهای واهی خود افزود: ایران برای ما یک تهدید است.‎ما خواستار یک موضع عربی واحد علیه دخالت های ایران هستیم‎.ایران از ابزار فرقه گرایی برای دخالت در امور دیگران استفاده می کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، “نبیل العربی” -دبیرکل اتحادیه عرب- نیز در این نشست گفت: حمله به سفارت عربستان در ایران را محکوم می کنیم. وی در ادامه مدعی شد: ایران پیمان نامه های بین المللی را نقض می کند‎. منطقه تاب فتنه های فرقه ای ایران را ندارد‎. العربی با تکرار ادعای ساختگی و همیشگی خود گفت: “ایران باید مسئله جزایر اشغالی امارات را حل کند.‎ ایران باید از دخالت در بحرین دست بکشد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری کویت(کونا)، عادل الجبیر در جلسه افتتاحیه نشست فوق العاده وزیران خارجه اتحادیه عرب در شهر قاهره ادعای واهی دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه و فتنه انگیزی را مطرح کرد.وی گفت: حملات اخیر به نمایندگی دیپلماتیک عربستان در ایران “به وضوح رفتار برهم زننده و دخالت در امور داخلی کشورهای این منطقه و فتنه انگیزی طائفه ای و مذهبی و برهم زدن امنیت و ثبات آن را که سیاست ایران در منطقه عربی دنبال می‌کند، منعکس می کند”.

وزیر خارجه تازه به دوران رسیده سعودی افزود: حملات ایران بعد از اظهاراتی خصمانه علیه عربستان صورت گرفت و (این اظهارات) به طور مستقیم به منزله (اقدامی) تحریک کننده و نیروی محرکه حمله بود که این وضعیت نقض صریح همه منشورها و معاهدات بین المللی است که کشورها را مسئول محافظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک می داند.برپایه این گزارش، عادل الجبیر از شورای وزیران خارجه اتحادیه عرب که به درخواست عربستان برای برگزاری نشست فوق العاده- پاسخ مثبت داد، تشکر کرد.=

 

Top