قطع رابطه تجارت نفت پسر «اردوغان» با داعش در اثر حمله هواپیماهای روسی/علت سرنگونی هواپیمای سوخوی روسی

روزنامه روس: روابط تجاری پسر «اردوغان» با داعش براثر حمله های روسیه  قطع شده بود و سر نگون کردن هواپیمای سوخوی روس برای انتقام گیری به خاطر این موضوع بود


روزنامه «ترود» روسیه گزارش داد که «کارشناسان همچنان در جست‌وجوی عواملی هستند که سبب شد ترکیه جنگنده را سرنگون کند… یکی از نظرات کارشناسان این است که علت این حمله، روابط تجاری میان «بلال اردوغان» پسر رئیس جمهور ترکیه با دولت اسلامی [داعش] است».

به گزارش این روزنامه، ناظران نیز بارها اعلام کرده بودند که گروه داعش از استخراج نفت از میادین نفتی سوریه و عراق ماهانه 40 تا 50 میلیون دلار ماهانه کسب می‌کند و نمی‌توان این مقادیر نفت را به آسانی در بازارهای نفتی به فروش رساند مگر اینکه آن را تصفیه و پالایش کرد.

بنا بر این گزارش، «رسانه‌های اروپا آگوست گذشته اطلاعاتی را منتشر کردند که نشان می‌داد شرکت انگلیسی-ترکیه‌ای (Genel Energy) نفتی را که گروه داعش استخراج می‌کند پالایش و آن را به فروش می‌رساند».

این در حالی است که دو جنگنده «اف-16» ترکیه در آغاز هفته جاری یک جنگنده «سوخو-24» روسیه را که در خاک سوریه در حال پرواز بود سرنگون کردند که این مسئله نیز واکنش سختی از سوی مسکو را به همراه داشته و تیرگی روابط میان دو کشور منجر شده است.

مجله اینترنتی آویل : به نقل از خبر گزاری فارس

 

موضوعات مرتبط

Top