امام جمعه اصفهان:برعکس نانجیبان سال88 ، در 7اسفند94کسانی که رأی نیاوردند نجیبانه به انقلاب و قانون تن دادند

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مقام معظم رهبری گفتند که امنیت انتخابات بسیار خوب بود و پس از انتخابات نیز هیچ سر و صدا و آشوبی به‌ پا نشد گفت: کسانی که رأی نیاوردند نجیبانه به انقلاب و قانون تن دادند برخلاف این که در سال ۸۸ یک عده نانجیبی کردند.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان اظهار داشت: روز گذشته مقام معظم رهبری پیرامون شهادت حضرت فاطمه(س) تاکید کردند که باید سعی کنیم در عزاداری‌ها و سخنرانی‌های‌مان چیزی گفته نشود که سبب اختلاف بین مسلمانان شود.

وی افزود: ایشان گفتند که البته باید تاریخ و حقیقت را گفت ولی باید ادب را رعایت کرد، کاری نکنید که جمعی از مسلمانان کینه‌ای از ما و شاید از اهل بیت(ع) به‌دل گیرند، فکر نکنید جنگ داعش مذهبی است بلکه جنگ سیاسی و نیابتی برای ضربه زدن به مسلمانان توسط مسلمانان و پول آنها است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه نباید بدگوئی کنیم تصریح کرد: اختلاف فکری و حرفی داریم ولی باید ادب را نیز رعایت کنیم اکنون موقع آن است که مسلمانان دست در دست هم دهند تا بتوانند مقابل دشمن بایستند.

وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید در سال 58 به‌دستور امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: ایشان حتی قبل از انقلاب نیز گروهی را برای رسیدگی به خانواده‌های شهدا و زندانیان داشتند.

طباطبائی‌نژاد بیان کرد: پس از برگزاری آخرین جلسه مجلس خبرگان رهبری دوره چهارم نزد مقام معظم رهبری رفتیم و در این دیدار ایشان به چند نکته اشاره کردند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در نخستین نکته خود گفتند انصافاٌ مردم در انتخابات خوش درخشیدند گفت: این انتخابات چند ویژگی داشت نخست اینکه مردم آزادانه در آن شرکت کردند دوم آنکه انتخابات این دوره رقابتی بود.

امام جمعه اصفهان افزود: ایشان در نکات بعدی خود گفتند امنیت انتخابات بسیار خوب بود و پس از انتخابات نیز هیچ سر و صدا و آشوبی به‌ پا نشد و کسانی که رأی نیاوردند نجیبانه به انقلاب و قانون تن دادند برخلاف اینکه در سال 88 یک عده نانجیبی کردند.

وی با اشاره به اینکه ایشان از برخی کاندیداها که رأی نیاوردند نیز تجلیل کردند، تصریح کرد: اگر آیت‌الله یزدی و مصباح در خبرگان بودند یک وزنه‌ای برای مجلس خبرگان بودند و حالا که نیستند یک خسارت؛ ولی باید گفت این صحبت مقام معظم رهبری به‌این معنی نیست که ایشان به مردم گفتند که چرا به این دو نفر رأی نداده‌اید.

طباطبائی‌نژاد با بیان اینکه شفاعت یکی از موضوعاتی است که برخی افراد ادعا می‌کنند که در برخی از جاهای قرآن اختلافاتی دارد خاطرنشان کرد: در حقیقت هیچ شفیعی نیست مگر به‌اذن خدا؛ شاید در وهله نخست این اختلاف به‌نظر آید ولی با دقت بیشتر مشاهده می‌کنیم که این‌گونه نیست.

وی بیان کرد: برخی افراد تصور می‌کنند در روز قیامت یک فردی را که می‌خواهند به جهنم ببرند کسی شفاعت آن را می‌کند و وی را دیگر به جهنم نمی‌برند ولی این‌گونه نیست، شفاعتی که در ذهن ما انسان‌ها است در حقیقت پارتی‌بازی است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه یکی از معانی شفاعت واسطه و سبب خیر شدن است گفت: قرآن، توبه، امام حسین(ع) و غیره از شفعا هستند، هیچ کس نمی‌تواند حکم خدا را نقض کند بنابراین شفاعت پارتی‌بازی نیست.

Top